вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 186
home Хороскоп

Љубовен хороскоп: Во кои знаци се раѓаат најдобрите сопрузи?

Љубовен хороскоп: Во кои знаци се раѓаат најдобрите сопрузи?

Иако сите жени имаат различни желби, очекувања и вкусови, на крајот сите жени сакаат да се омажат со некој кој ќе биде верен, ќе ги сака и ќе биде покрај нив.

Во кои хороскопски знаци се раѓаат најдобрите сопрузи?

Бик

Искрен, романтичен, лојален – сето ова го опишува сопругот роден во хороскопскиот знак Бик. Секогаш бара стабилност во љубовната врска, а ќе се потруди неговата сопруга да биде среќна и сакана.

Лав

Лавот е лојален и ја разбира својата партнерка. Сака да ја размази неговата жена со љубов и внимание. Често им купуваат подароци, планираат заеднички патувања и одат со нив на шопинг. Ги поддржуваат во сè што прават.

Рак

Раковите се емотивни, ја сакаат својата партнерка и квалитетно го минуваат времето со нив. Имаат добро срце и ќе направат сè за да биде среќна нивната сопруга.

Најнови вести

Коронавирус