среда, 21. септември 2022. Вести денес: 17
home Хороскоп

Љубовен дневен хороскоп

Љубовен дневен хороскоп

Овен

Завршено е старото и почнато е новото, со оглед на моменталната конфигурација на небото. Можеби ќе се чувствувате принудени да прошетате да прошетате по друга улица од вообичаеното и да ги промените вашите поранешни навики за рутини кои се малку поинтересни и повозбудливи. Резултатот од сето ова може да биде изненадувачка средба со некој што сигурно нема да го заборавите набрзина.

Бик

Тековното усогласување на планетите поттикнува нов став кон односите. Бидејќи можеби сте го направиле целиот ваш флерт и заведување со моќта на вашиот ултра-среќен разговор, сега имате намера да користите личен магнетизам и правилен вид облека, што ќе има поголемо влијание отколку речник полн со значајни зборови. Имате неколку аса во вашиот ракав и конечно учите како да ги играте.

Близнаци

Врските денес имаат освежувачки квалитет, со денешните поволни транзити. Значи, ова е одлично време да ја прегледате вашата моментална љубовна врска и да одлучите дали имате што да објавите на отворено. Дали има нешто што треба да се каже, какви било прашања за кои е потребно дискутирање или нешто што ви тежи на ум и ве спречува да одите напред?

Рак

Денешната генерално поволна атмосфера ја прави љубовта привлечен предлог денес, затоа уживајте во тоа додека можете. Изгледате сјајно и се чувствувате прекрасно; се што ви треба е датумот за да одговара на вашето расположение. Ако имате забави или други социјални прилики на кои треба да одите, искористете ја оваа можност да разговарате со некој специјален што го привлече вашето внимание неодамна. Удрете сега додека железото е жешко.

Лав

Патување на нова територија значи дека исто така може да влезете во страшната арена на сосема нова врска. Позицијата на планетите ве охрабрува да направите храбри чекори напред и да го прашате лицето за кое станува збор точно што има на ум. Имате тенденција да бидете доста интелектуални, па може да имате корист и од тоа што сте малку пожестоки за да создадете дополнителна топлина во вашиот пристап.

Девица

Понекогаш бегате од премногу страст, бидејќи тоа не е секогаш нешто што можете да го претставите во убав пакет. Тековната небесна атмосфера значи дека денес можеби немате премногу избор бидејќи подлегнувате на прилично интензивни емоции. Но, нема да ви наштети само ова еднаш за да дозволите вашето вистинско јас да заблеска, пропусти и сè; може дури и да откриете дека ви се допаѓа

Вага

Позицијата на планетите на небото може да донесе можност да направите чист прекин со некој со кого сте имале прилично интензивна врска. Дојдовте подлабоко разбирање зошто се вклучивте во ова партнерство пред сè, и можеби ќе треба да признаете дека можеби тоа не беше од целосно мотиви насочени кон срцето. Подобро би било да дојдете чисти и да бидете искрени.

Шкорпија

Врските денес можат да поминат низ длабоки и значајни промени со моменталната небесна атмосфера што влијае на нашите романтични животи. Ако имате малку проблеми да се посветите целосно на вашето најново партнерство, тогаш може да откриете дека вашиот став се подобрува од сега па натаму. Одеднаш сфаќате дека ако ја потрошите оваа можност, можете целосно да пропуштите нешто што ветува дека ќе биде доста исклучително.

Стрелец

Планетарната енергија што се користи денес укажува на тоа дека можеби ќе треба да размислите за одредена одлука донесена набрзина. Можеби не сте ги имале сите факти на дофат на раката или можеби сте имале премногу на ум да седнете и да направите правилно информиран избор. Сепак, настаните денес помеѓу вас и некој близок откриваат дека треба да ја разјасните причината за да постигнете одреден заклучок.

Јарец

Врските се формираат и расипуваат и реформираат и се расипуваат од многу причини. Тековната конфигурација на планетите ве тера да размислувате долго и тешко за еден таков љубовен натпревар што е вклучен и исклучен веќе подолго време. Се чини дека ниту еден од вас не може вистински да одлучи што сакате. Сепак, може да помогне сега да се одлучи што всушност ви треба едни од други.

Водолија

Планетарното порамнување денес може да значи дека имате шанса да дозволите некого да разбере како се чувствувате за него. Проблемот е да знаете дали треба да го направите првиот потег, или дали тие треба. Зависи кој од вас се чувствува највикавички или најхрабар. Но, не чекајте наоколу долго, бидејќи животот е краток за да ја пропуштите целата забава.

Риби

Промената е добра како и одморот, а денешното усогласување на планетите може да ви помогне да видите како една промена особено би била од корист за одредена врска. Можеби и двајцата гледате проблем на различни начини, и затоа несвесно сте во расправија едни со други. Со расчистување на оваа конфузија, ќе бидете во можност да се префрлите на позадоволително ниво на комуникација.

Коронавирус