сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 56
home Хороскоп

Лавовите имаат криза во бракот, Девиците со здравствени проблеми, дневен хороскоп

Лавовите имаат криза во бракот, Девиците со здравствени проблеми, дневен хороскоп

ОВЕН

Работа: Ве очекуваат проблеми на полето комуникации. Работниот состанок или службен пат ќе биде откажан.

Љубов: Ја прекинувате врската. Емотивното поле воопшто не ве интересира. Вашите емоции кон другата страна згаснале.

Здравје: Лоша е циркулацијата.

БИК

Работа: Работната ситуација е стабилна. Ве очекува разговор со надредената личност која ќе има само пофални зборови за вашиот труд.

Љубов: Не сте задоволни од врската. Имате проблеми на полето комуникации. Имате впечаток дека партнерот не ве разбира.

Здравје: Можни проблеми со грлото.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Стабилна е работната ситуација. Работата се одвива на вообичаен начин. Се чувствувате добро на работа.

Љубов: Ве очекува ново познанство. Имате впечаток дека сте запознале личност со која може да изградите стабилна врска.

Здравје: Главоболка е можна.

РАК

Работа: Ако се занимавате со приватен бизнис, одличен ден за регулирање на правни прашања.

Љубов: Имате симпатија. И натаму не ги покажувате отворено своите емоции, иако имате сериозни планови со неа.

Здравје: Циркулацијата е лоша.

ЛАВ

Работа: Ако се занимавате со приватен бизнис одличен е ден за краток службен пат и постигнување на договор.

Љубов: Бракот е во голема криза. Проблем е што двајцата имате впечаток дека односот не може да се промени, па не се ни трудите.

Здравје: Циркулацијата е лоша.

ДЕВИЦА

Работа: Целосно сте демотивирани од ситуацијата на работа. Што и да направите нема никаков ефект.

Љубов: Нема нови случувања на емотивното поле. Ниту вас ве интересира, ниту ви недосасува чувството да сте во врска.

Здравје: Ве очекуваат хронични проблеми.

ВАГА

Работа: Ситуацијата е стабилна. Се се одвива на вообичаен начин. Изворот на финансии е стабилен.

Љубов: Брачниот партнер прилично е нерасположен. Му пружате поддршка, но тоа не го менува неговиот дух.

Здравје: Грлото е чувствително.

ШКОРПИЈА

Работа: Не сте задоволни од ситуацијата на работа. Имате впечаток дека сите обиди нешто да се промени, се однапред изгубени.

Љубов: Задоволни сте од бракот. Брачниот партнер инсистира да одите на викенд вон градот, и да се посветите еден на друг.

Здравје: Лоша циркулација.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ви се отвора можност за заминување во странство. Не сте сигурни дали да ја прифатите понудата.

Љубов: Комуникацијата со брачниот партнер не е најдобра. Тој е затворен кон вас, како и вие кон него.

Здравје: Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува застој на работа и тоа кога комуникацијата е во прашање. Некои состаноци ќе бидат одложени.

Љубов: Пред вас е ново познанство. Другата личност ви се допаѓа на прв поглед. Носите одлука да ја наставите дружбата.

Здравје: Дишните органи ви се чувствителни.

ВОДОЛИЈА

Работа: Имате проблем со концентрацијата. Бидете внимателни, затоа што се гледа можност да превидите некои ситни детали.

Љубов: Ве очекуваат проблеми на полето комуникации со партнерот. Имате впечаток дека не ве разбира.

Здравје: Можно е прејадување на нервна база.

РИБИ

Работа: Доколку се занимавате со приватен бизнис, ве очекуваат тешкотии врзани за бирократијата. Било каква работа со администрација ќе биде пролонгиран.

Љубов: Брачниот партнер во целост не е отворен кон вас. Има проблеми на работа за кои не сака да зборува.

Здравје: Ви недостасува кондиција.

ЕУРО 2020

Македонија