вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 108
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хороскоп

Лавот размислува за брак, Стрелецот да се подготви за промени

Лавот размислува за брак, Стрелецот да се подготви за промени

ОВЕН

Исходот на ситауцијата која ве мачи за вас може да биде добар. Успешно ќе ги решите работните проблеми. Ви се допаѓа личност која покажува дека кон вас не е рамнодушна. Мал пад на енергијата.

БИК

Очекувајте позитивни околности. Денеска денот ви е поволен за работа и нови одлуки. Ве очекува возбудлива ситуација со личноста која ја сакате. Вашиот однос оди на подобро. Спортувајте.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува поволен ден за разрешување на некои дилеми кои ве мачат од порано. Ве очекува ново познанство со личност која ќе покаже интерес кон вас. Можно е стомакот да ви е чувствителен.

РАК

Очекувајте дека во текот на денешниот ден ќе успеете да остварите добра комуникација со соработниците. Лесно ги покажувате своите чувства кон личноста која ви значи. Добар ден за љубов. Солидно здравје.

ЛАВ

Ќе имате мала штета на работното поле денеска. Без оглед на неповолните околности, треба да останете прибрани. Во вас се буди потреба со саканата личност да зборувате за брак, заедница и промени. Се чувствувате добро.

ДЕВИЦА

Ве очекуваат поволни околности кога е во прашање работата. Може да сметате на остварување на успех на ова поле. Ако сте планирале љубовни промени во следниот период, ќе бидете задоволни. Водете сметка околу бубрезите.

ВАГА

Ќе успеете да се посветите на вашите обврски. Кога сте максимално фокусирани, задачите ги одработувате без грешка. Ќе остварите ново познанство со личност која може да ви биде значајна. Внесувајте повеќе витамини.

ШКОРПИЈА

Сите планови би требало да одат по очекуван тек. Ви следи генерално поволен период кога е во прашање полето работа. Партнерот максимално ви е посветен и задоволни сте од својата врска. Проблеми со ушите.

СТРЕЛЕЦ

Може да очекувате дека ќе се појави некоја добра понуда. Подгответе се за промени кои ќе ви бидат значајни. Немате никакви дилеми кога се во прашање вашите чувства. Чувствителна бешика.

ЈАРЕЦ

Може да очекувате успех во работата. Во следниот период судбината на ова поле ќе ви биде максимално наклонета. Очекувајте обнова на комуникацијата со старата симпатија. Проблеми со синуси.

ВОДОЛИЈА

Ве очекува подобрување на заработувачката. Надевајте се на позитивни работни промени оваа недела. Убаво се чувствувате крај личноста која ја сакате. Задоволни сте затоа што имате пријателски и љубовен однос. Наклонети сте кон дебелеење.

РИБИ

Можно е да претерувате со очекувањата кога е во прашање работата. Бидете малку реални. Ве очекува поволен ден на љубовен план. Пред вас е прилика да покажете чувства. Проблеми со крвен притисок.

Коронавирус