четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Хороскоп

Лавот и Рибата ги очекува среќа во љубовта, дневен хороскоп

Лавот и Рибата ги очекува среќа во љубовта, дневен хороскоп

ОВЕН

Работa: Во текот на денешниот ден мора сами да ги решавате проблемите, нема да имате многу помош.

Љубов: Денешниот ден е поволен за почеток на врска, особено ако имате симпатија.

Здравје: Внесувајте повеќе магнезиум.

БИК

Работа: Сте успеале да ги остварите своите планови на ова поле, па денешниот ден ви тече мирно.

Љубов: Се чувствувате подготвени за нова љубова, која во животот ќе ви внесе многу елан и оптимизам.

Здравје: Мала вкочанетост во грбот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Периодот кој ви доаѓа може да донесе добри пресврти на полето работа, иако сега можеби не ги очекувате.

Љубов: Денеска ќе и покажете на саканата личност дека со неа планирате важни промени во иднина.

Здравје: Одлична ситуација.

РАК

Работа: Денеска се чувствувате немоќно да ги смените работите кои ви сметаат, што негативно влијае на вашата работна мотивација.

Љубов: Задоволни сте од односот кој со саканата личност го уживате кога сте заедно.

Здравје: Проблеми со крвната слика.

ЛАВ

Работа: Очекувајте мирен ден на ова поле и без поголем стрес ќе ги работите вашите задачи.

Љубов: Денот пред вас ќе биде исполнет со љубов и убави моменти со личноста која ви значи.

Здравје: Без проблеми.

ДЕВИЦА

Работа: Размислувате за нова работа, но не сте сигурни дали токму денеска би требало да се впуштите во почнување на нови случувања.

Љубов: Ќе водите важен разговор со вашиот партнер. Ова е вистински момент на одлука.

Здравје: Внимавајте што јадете.

ВАГА

Работа: На обврските се посветувате без никаква заддшка, вредни сте и мотивирани за својата работа максимално денеска.

Љубов: Во периодот кој доаѓа ќе успеете да остварите подобра комуникација со брачниот партнер.

Здравје: Главоболка.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува ден во кој ќе имате голем број обврски, но нема да ви биде лесно да се организирате за се на време да завршите.

Љубов: Размислувате повеќе околу тоа како партнерот се чувствува и ќе ги разберете неговите ставови.

Здравје: Проверете ја ситуацијата со хормоните.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Вашите очекувања од работната ситуација во која се наоѓате, не се во склад со она што е реално.

Љубов: Не сакате да го расипете односот со саканата личност, па подготвени сте некои работи во себе да ги чувате.

Здравје: Вртоглавица.

ЈАРЕЦ

Работа: Работното опкружување би можело да ви покаже непријателски став кон вас. Ве очекуваат напнати ситуации.

Љубов: Вашиот однос со личноста која ви значи, може да тргне во подобар правец.

Здравје: Добро се чувствувате.

ВОДОЛИЈА

Работа: Пречките кои денеска ви се јавуваат ќе ве оптоваруваат некое долго време. Многу работи ве оптоваруваат на ова поле.

Љубов: Вашата самодоверба е во минус фаза и затоа сега не сте подготовени за нови освојувања на љубовното поле.

Здравје: Добро.

РИБИ

Работа: Можно е да имате некои мали конфликти на полето работа во следниот период.

Љубов: Во односот со партнерот нагласена е тврдоглавост која ве кочи при донесување на важни одлуки.

Здравје: Хронични проблеми.

 

Коронавирус