понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 112
home Хороскоп

Лавот да не очекува многу, Рибите не се откажуваат од плановите

Лавот да не очекува многу, Рибите не се откажуваат од плановите

ОВЕН

Може да очекувате мали компликации кои ќе успеете да ги решите со помош на соработници од доверба. На полето љубов ве очекува на некој начин, успорен ден. Можно е да нема големи промени. Без проблеми.

БИК

Поволен ден за ова поле. Може да очекувате дека ќе постигнете успех. Ви доаѓа шанса да ја освоите личноста која ви значи. Ќе бидете среќни кога е во прашање љубовта. Хронични пречки.

БЛИЗНАЦИ

Имате многу обврски, па на полето работа лесно може да ви се создаде некој начин хаотична состојба. Саканата личност ќе покаже дека не и е лесно да каже сосема отворено што мисли за вас. Добро се чувствувате.

РАК

Очекувајте дека ќе успеете да ги решите проблемите од претходниот период. На ова поле многу работи ве оптоваруваат. Чувствувате дека очекувањата од партнерот ве гушат. Нема проблеми со здравјето.

ЛАВ

Немојте многу да очекувате денеска. Потрудете се да бидете реално окога се во прашање вашите планови. Очекувајте поволна атмосфера кога е во прашање односот меѓу вас и саканата личност. Внимавајте на своето срце.

ДЕВИЦА

Ве очекува прилика да напредувате. Можно е да добиете некои нови понуди. Задоволни сте од емотивниот живот. Не ве очекуваат големи промени на ова поле. Внимавајте на својот стомак.

ВАГА

Вашите колеги би можеле да ви создадат некоја непријатност на полето работа. Не ви е лесно да ги решите сите проблеми. Сте почнале да се сомневате во својот партнер и не ви лесно со него да остварите компромис. Нервниот систем ви е чувствителен.

ШКОРПИЈА

Сакате да почнете промени кога е во прашање работата. Не ви е лесно се да организирате добро, затоа што имате многу обврски. Се однесувате премногу ладно во односот со саканата личност, и тоа ви замерува. Проблеми со забите и со кожата.

СТРЕЛЕЦ

Сакате да ја менувате работата. Може да очекувате дека наскоро ќе имате шанса дека нешто по тоа прашање ќе ви почне. Убаво ви е кога сте со саканата личност и немате потреба да го менувате вашиот однос. Колената ви се чувствителни.

ЈАРЕЦ

Амбициозни сте и ќе направите се што можете да ги остварите своите цели. Претераната љубомора не е во ваш стил. Кога ќе приметите дека партнерот е искрен, само ќе се оддалечите од него. Хронични тегоби.

ВОДОЛИЈА

Сакате максимално да се посветите на својата работа, но не ви е лесно да го направите тоа затоа што многу луѓе се мешаат во вашите одлуки. Тежнеете кон тоа со саканата личност да остварите мирна и хармонична атмосфера. Бубрезите се чувствителни.

РИБИ

Не се откажувате од своите планови и амбиции. Може да очекувате дека судбината ќе биде на ваша страна. Не ве очекуваат големи промени кога се во прашање емоциите. Засега имате мирен ден. Чувствителен желудник.

Коронавирус