петок, 4. декември 2020. Вести денес: 28
home Хороскоп

Креативни и трапави: Овие знаци се мајстори на нередот

Креативни и трапави: Овие знаци се мајстори на нередот

Некои тоа го нарекуваат креативен хаос, а некои велат дека немаат време да го исчистат домот. Но, дали некогаш за својата неуредност сте го обвиниле вашиот хороскопски знак? Ако сте еден од овие пет знаци од Зодијакот, тогаш тоа дефинитивно можете да го направите.

Лав

Лавовите се неуредни, но секогаш наоѓаат нешто паметно да прават. Чистењето секогаш им е во втор план, а овој знак најмногу сака кога за нив таа работа ќе ја направи некој друг.

Бик

Биковите сакаат нивниот дом да биде чист, но ако мораат да одберат меѓу грижа чистота и грижа за себе, ќе го одбере второто. Бикот попрво ќе лежи во кревет и ќе гледа добра серија отколку да чисти, а чуството на вина никогаш нема да биде доволно силно за да се поместат.

Стрелец

Стрелецот за себе ќе каже дека воопшто не е неуреден, отколку дека едноставно имаат способност многу брзо да направат неред. Звучи како дефиниција за неуредност, но сепак тој ќе каже дека воопшто немаат таква карактеристика.

Водолија

Водолијата добива напад за чистење и во тие моменти буквално го чисти буквално секој агол од домот, но за жал, тој напад го добиваат многу ретко.

Риби

Овој хороскопски знак е сосема логичен кога во прашање е чистење, бидејќи тие се водат од правилото „Зошто да се исчисти веднаш, кога може да се исчисти домот за неколку дена, кога ќе се направи уште неред?“ Мораме да признаеме дека ова мислење не е сосема погрешно.

Коронавирус