петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 160
home Хороскоп

Крајот на годината за овие хороскопски знаци ќе биде како од бајка

Крајот на годината за овие хороскопски знаци ќе биде како од бајка

На почетокот на декември, поточно на 4 декември нѐ очекува затемнување на Сонцето во знакот на Стрелец.

Се верува дека следното вакво затемнување на Сонцето ќе се случи за 19 години, а неговата енергија ќе биде моќна и непредвидлива во декември.

Ова е астро настан кој може да донесе неочекувани ситуации, овие два знака ќе имаат многу позитивно влијание:

Стрелец

Доколку сте родени во овој знак, пред вас е интересен месец полн со настани и нови познанства.

Ѕвездите ќе ви бидат наклонети, па ќе постигнете се што сте замислиле. Ако веќе некое време размислувате да започнете нов бизнис, сега е моментот, велат астролозите. Исто така, добро време е да побарате покачување.

На љубовно поле исто така ќе можете се. Нема да можете да се одбраните од романтични понуди, а ќе запознаете интересни луѓе кога најмалку очекувате.

Здравјето е одлично!

Лав

Самиот крај на годината ќе биде исклучително поволен за Лавовите. Ќе почувствувате наплив на позитивна енергија и лесно ќе ги извршувате сите обврски. Дојде време да ги жнеете плодовите од вашиот труд и сите напори што сте ги вложиле конечно почнуваат да се исплатуваат.

Доколку сте во врска, ќе дојде до хармонија и совршено ќе се согласувате со партнерот. Доколку сте слободни, постои можност некој од минатото да се врати во вашиот живот и да разбуди лавина од потиснати емоции.

Во текот на декември ќе имате доволно пари, а можни се и неочекувани приливи. Сепак, избегнувајте големи инвестиции доколку не сте сигурни за поволен исход.

Коронавирус