сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Хороскоп

Кој хороскопски знак има највозбудлив љубовен живот?

Кој хороскопски знак има највозбудлив љубовен живот?

Хороскопскиот знак влијае и на љубовно поле, а британска анкета откри кој знак води највозбудлив љубовен живот.

Станува збор за Водолијата. Иако многумина мислеа дека тоа се личностите родени во знакот на Скорпија, кои зрачат со неверојатна сексуална привлечност и важат за еден од најсексуалните знаци во хороскопот, сепак не е така. Водолиите се тие кои многу почесто имаат сексуални авантури.

Водолиите не се срамат од нивните желби и сексуални фантазии. Сексот за нив е забавна авантура во која се подготвени на сè. Сакаат да употребуваат и сексуални помагала, а со нив може да разговарате и за најинтимните сексуални фантазии, без страв дека ќе ве исмеат.

Особено се активни преку летото па токму поради тоа им е омиленото годишно време. Затоа немојте да се изненадите ако вашата летна авантура е токму со некоја Водолија.

Коронавирус