вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 47
home Хороскоп

Кој ден ќе биде најсреќен за секој знак во 2021 година?

Кој ден ќе биде најсреќен за секој знак во 2021 година?

На прагот на 2021 година, можеме да очекуваме многу нови среќни денови. Иако постојат техники и начини кои можат да го направат секој ден посебен и радосен, астролозите истакнуваат дека одредени денови во 2021 година ќе ни донесат најголема среќа.

Годишниот хороскоп за 2021 година предвидува дека ќе бидат вљубени две мистични планети – Венера и Меркур. Сепак, важно е да се фокусирате на спојот на најсреќните, а тоа се Јупитер и Венера.

Венера е планета на љубовта и изобилството, а во 2021 година може да ни донесе многу радост, убави моменти, љубов и сензуални задоволства. Од друга страна, Јупитер ја отвора вратата за среќа, аспирации и нови можности.

Овен – најсреќен ден е 26 март
Кога планетата на љубовта Венера се усогласува со Сонцето, нѐ чека магијата на романтиката и возбудата за нов почеток. На овој ден, желбата за која Овенот сонуваше – ќе се оствари – особено кога станува збор за љубовта. Сонцето и Венера ќе останат во вашиот знак овој период, затоа ве чека пријатно романтично патување и голема шанса да ги почувствувате пеперутките во стомакот.

Бик – најсреќен ден е 17 јануари
Уран, планетата на промените, патува низ вашиот знак до 2021 година и ви носи будење и инспирација. Во јануари, квадратот помеѓу Јупитер и Уран ќе ви донесе пресврт во професионалниот живот. Вашата мотивација и амбиција се зголемуваат, но мора да бидете трпеливи за да ги видите првите резултати од вашата работа.

Близнаци – најсреќен ден е 31 мај
Во астрологијата, Северниот месечев јазол ја претставува нашата судбина и насоката во која се движи иднината, а на 31 мај, формира спој со Сонцето, кое во тој момент е во знакот на Близнаци. Ќе ви донесе среќа и самодоверба, но исто така ќе ве охрабри да ги направите вистинските чекори кон вашата подобра судбина.

Рак – најсреќен ден е 23 јуни
Тригонот помеѓу Јупитер и Сонцето во вашиот знак ви носи посебен стимул на среќа. Ова е најхармоничен аспект за вашиот знак и ќе бидете оптимисти и полни со надеж. На истиот ден, ќе се случи тригонот на Венера и Нептун, па ве чека романтична магична прашина, која ќе ве охрабри да фантазирате и да се отворите за љубов. Од друга страна, Јупитер ја отвора вратата за среќа, аспирации и нови можности.

Лав – најсреќен ден е 13 јули
Планетата на љубовта Венера и планетата на моќта Марс се усогласуваат еднаш во две години, а во 2021 година тоа се случува во вашиот знак. Овој уникатен аспект ви носи нова креативна енергија кога станува збор за работата и нов и среќен емотивен циклус во убовта. Ве очекуваат инспирација и романтична аспирација. Искористете го овој период за да ги остварите најголемите желби.

Девица – најсреќен ден е 12 јули
Среќната планета Јупитер ќе влезе во знакот на Риби двапати оваа година, ќе ја запали вашата љубовна куќа и ќе запали прекрасни искри во емотивната врска. Ова ќе биде одлична можност да ги решите сите предизвици во романтичната врска. Љубовта ќе ве однесе на нови височини и чувства, а врвот на среќата ве чека на 13 јули, кога Меркур создава тригон со Јупитер.

Вага – најсреќен ден е 6 септември
Вие сте романтичен знак на Зодијакот, фантазирате, сонувате, имате око за естетика и луксуз, а тоа се интензивира на 6 септември. Тригонот на Јупитер и Венера ви носи љубовна приказна со епски размери, но исто така ве охрабрува да ги остварите деловните амбиции.

Скорпија – најсреќен ден е 17 ноември
Вашата владејачка планета Плутон на 17 ноември ќе се усогласи со Сонцето во вашиот знак што ви носи голема моќ, драги Скорпии. Сè негативно, вашата болка и лошите искуства ќе ги претворите во желба да се борите и да успеете. Огнениот Марс во вашиот знак создава секстил со романтичната Венера и ви носи зголемени емоции и страсти.

Стрелец – најсреќен ден е 21 мај
За време на пролетта, вашата владејачка планета Јупитер ќе се пресели во сонувачкиот знак Риби и ќе го осветли вашиот емотивен живот. На 21 мај, само една недела откако Јупитер ќе помине низ вашиот знак, ќе имате поттик да ги остварите љубовните желби затоа што Меркур и Венера ќе влијаат на подобрената комуникација во вашата партнерска куќа. Моќниот аспект на тригоноот на Венера и Сатурн ќе се случи на истиот ден и ќе ви обезбеди трајна сила на вашите емотивни односи, но исто така ќе ве натера да се претставите на најдобар начин.

Јарец – најсреќен ден е 23 август
Иако вашата владејачка планета Сатурн не е позната по тоа што носи среќа, кога ќе се усогласи со Венера во хармоничен триум, тоа ќе ја активира вашата куќа на кариера и успех. Ве очекуваат успех на работа и солидна позиција. Зголемената креативност ви помага да создадете патека што ќе ве наведе да ги постигнете своите најголеми амбиции. Ова е ден на одлични можности и средби, затоа направете неколку важни потези и само напред!

Водолија – најсреќен ден е 11 февруари
Ова е исклучително моќен ден, исполнет со разни можности. Младата Месечина ви помага да ја фрлите „старата кожа“ и целосно да ги прифатите промените и новиот животен циклус. Среќните планети, Венера и Јупитер создаваат спој во вашиот хороскопски знак на истиот ден со младата Месечина. Пред вас е период на љубов, изобилство, луксуз и задоволство. Убави можности и радосни можности ве очекуваат на секој агол.

Риби – најсреќен ден е 21 јуни
Со експанзивниот Јупитер кој доаѓа на вашиот знак двапати оваа година, може да сметате дека 2021 година е дефинитивно ваша година. Среќата и изобилството се пред вас, но на 21 јуни ќе почувствувате прекрасно влијание на водниот тригон меѓу љубовнатаВенера и сонливиот Нептун. Бидејќи Нептун е вашата владејачка планета и моментално е во вашиот знак и спојот на Венера и Месечината, ве чека одличен ден за флертување, нови љубови, креативност, идеи и проширување на вашите хоризонти. Ниту еден сон не е недостижен, па оставете ги вашите чувства да ве освојат и посегнете по ѕвездите.

извор: kajgana.com.mk

Коронавирус