понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 58
home Хороскоп

Кои знаци ќе уживаат во љубовта во јануари 2018 година?

Кои знаци ќе уживаат во љубовта во јануари 2018 година?

Новата година е веќе на прагот, и сигурно ве интересира што можете да очекувате во неа. Изгледа некои знаци навистина долго ќе го паметат почетокот на 2018-тата година. Погледнете кои знаци ќе уживаат во љубовта во првиот месец од Новата година.

Овен
За Овните зимата е совршена за нова љубов. Тие се луѓе кај кои разумот и емоциите не одат заедно. Моментално барате идеали, но имајте на ум дека понекогаш ви се доволни само нежности и шарм. На средината на месецот можно е ново познанство преку пријател или роднина. За зафатените Овни јануари ќе биде месец за авантури и забранети врски. Од почетокот на месецот ќе флертувате каде и да сте и секогаш ќе бидете во пријатно друштво. Но, на средината на месецот можно е партнерот да стане гневен или љубоморен, затоа внимавајте да не си предизвикате непотребни проблеми. На крајот на месецот можно е интересно запознавање со личност со воздушен знак.

Лав
Во план имате да промените нешто во врска со својот изглед, а ова ќе има позитивен ефект на спротивниот пол. Ќе имате пријатна средба со Вага или Водолија. Зафатените Лавови ќе бидат опкружени со љубовта на партнерот. Длабоко во себе сакате новата врска навистина да трае. На крајот на месецот можно е да се појават сомнежи кај партнерот. Од вас се очекува да донесете одлука и да размислите што треба да правите. Ако сте во брак, можно е некое неочекувано патување за празниците. Слободните Лавови не би требало да започнуваат врска ако не се сосема сигурни за тоа. На средината на месецот ве чека излегување со пријатели кои не сте ги виделе долго време.

Девица
Уживате во љубовта, а истовремено партнерот ве подржува во сè што правите. Би требало да размислите за брак или за заеднички живот со партнерот. Слободните Девици ќе запознаат личност која пријатно ќе ги изненади. Можеби долго сте планирале некое патување за во странство со партнерот, но поради некои непланирани ситуации ќе го одложите за следната година. Сепак, немојте да очајувате. Како замена, вашиот партнер пријатно ќе ве изненади. Овој месец ќе имате прилика да ја поправите комуникацијата со блиските пријатели. Постои можност некои Девици да запознаат некој на работа, но нема да бидете сигурни дали таа личност ќе функционира во врска. Избегнувајте ги личностите кои долго се обидуваат да ве освојат. И покрај тоа што пред вас има многу предизвици, на крајот нема да можете да им одолеете на емоциите. Партнерот знае како да ве шармира.