среда, 18. мај 2022. Вести денес: 1
home Хороскоп

Кои се најважните датуми во 2018 за секој хороскопски знак?

Кои се најважните датуми во 2018 за секој хороскопски знак?

Веќе сме влезени во 2018-та година, а еве и кои датуми се најважни за секој хороскопски знак:

Овен

12.06. – Прекрасен ден за љубов.
22.04. – Неочекувана романтична средба.
24.12. – Неочекувана складна промена и спој на старото и новото.

Бик

10.06. – Хармонија во љубовта и душата.
26.06 – Прилив на сила, регенерација и оптимизам.
03.08 – Олеснување и подобрување на односите.

Близнаци

10.09. – Раст на оптимизмот и подобри љубовни можности.
10.11. – Засилување на енергијата и силата во вас.
25.12. – Мир и среќа и во љубовта и во душата.

Рак

09.06. – Ќе си ја преиспитате својата животна филозофија, ќе дојдете до решение, но почнете да ги носите одлуките од утре.
06.07 – Здрав пристап кон љубовта и среќа во љубовта.
24.08. – Ден за опуштање и одморање, не се форсирајте.

Лав

20.07. – Ден за стабилна и долготрајна врска, некои ќе се решат и на следен чекор.
03.08 – Енергијата повторно тече како што треба, а вам ви се враќаат силата и мирот.
14.08. – Од денес ќе ви стане јасно на каде тера вашата врска.

Девица

09.06. – Бидете отворени за другите, тие го имаат главниот збор, но одлучувајте од утре.
27.08. – Олеснување, среќа, хармонија по некаква бура, мир, љубов, сѐ ќе биде добро.
01.09. – Подготвени сте да заклучите една фаза и да отворите нова, но одлучувајте од утре.

Вага

23.06. – Одете таму каде што се чувствувате добро, свртете се на шала и држете се до фактите.
10.09. – Радувајте се, почнува вашата среќна година која ја чекате 12 години.
25.12 – Хармонија, среќа, љубов и мир во душата.

Шкорпија

04.06 – Ќе ве заплисне бран на енергија и ќе трае повеќе месеци.
27.06. – Ден за нежна, искрена, возвишена и ветувачка љубов како од филмовите.
03.08. – Многу сте работеле, сте се бореле и сте напредувале, сега следи опуштање и мир.

Стрелец

14.08. – По длабоки и зрели преиспитувања, конечно знаете што ви треба.
24.08. – Ден за храбри, можете да преместите планини, подготвени сте да одите на се или ништо, но немојте да правите ништо ако мислите дека е на сила.
30.10 – Ден за долготрајна љубов.

Јарец

03.06 – Ден за длабока, фатална, судбинска љубов или средба на која ќе бидете исклучително привлечни.
10.08. – Хармонија, мир, среќа и исполнетост во душата.
28.09. – Се чувствувате како да имате енергија за двајца.

Водолија

07.06 – Бран од емоции расте во вас, вие сјаете.
02.12 – Полн погодок во реализирање на вашите замисли и идеали во дело.
24.12. – Пресреќни сте помеѓу луѓето затоа што спојувате и стари и млади, нови и стари пријатели.

Риби

09.06 – Чувствувате дека некои работи одат кон својот неминовен крај и дека следи нешто сосема ново. Промената е тука, но одлучувајте од утре.
20.07 – Магичен ден за љубов на кој ќе се сеќавате целиот живот.
16.09. – Немојте да се опиете, сонувајте, создавајте и уживајте, но останете и на земја.

Коронавирус