среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хороскоп

Кои се најубавите хороскопски знаци?

Кои се најубавите хороскопски знаци?

Иако убавината навистина во очите на набљудувачот не може да се генерализира, некои астролози тврдат дека овие три хороскопски знаци се меѓу најубавите претставници во зодијакот, а и објаснуваат зошто.

Многу филозофи дискутираат за убавината, но поголем број се сложуваат дека физичката убавина, може да се мери со некои општи правила за еститка, а тука спаѓаат младоста, симетријата и правилото за златен рез.

Што се однесува на хороскопските знаци, најчесто ќе слушнете дека меѓу најубавите се: Вага, Шкорпија и Јарец, а вака изгледа кога експертита ќе се обидат да ја измерат убавината според наталната карта.

Знаците како Вага, Близнаци и Водолија се одликуваат со физичка убавина, имаа една црта на етеричност, и фин тен.

Знаците како Близнаци (со определен подзнак), Девица и делумно Стрелец, имаат слатки црти, а начинот на однесување им е доста питом.

Коронавирус