недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 82
home Хороскоп

Кои се најубавите хороскопски знаци?

Кои се најубавите хороскопски знаци?

Многу филозофи дискутираат за убавината, но поголем број се сложуваат дека физичката убавина, може да се мери со некои општи правила за еститка, а тука спаѓаат младоста, симетријата и правилото за златен рез.

Што се однесува на хороскопските знаци, најчесто ќе слушнете дека меѓу најубавите се: Лав, Шкорпија и Јарец, а вака изгледа кога експертита ќе се обидат да ја измерат убавината според наталната карта.

Знаците како Лав, Риби и Водолија се одликуваат со физичка убавина, имаа една црта на етеричност, и фин тен, вели Атма.

Знаците како Близнаци (со определен подзнак), Девица и делумно Стрелец, имаат слатки црти, а начинот на однесување им е доста питом.

Коронавирус