недела, 31. јули 2022. Вести денес: 8
home Хороскоп

Кои карактеристики им се важни на хороскопските знаци кога бираат партнер

Кои карактеристики им се важни на хороскопските знаци кога бираат партнер

Секој знак бара поинаков партнер и очекува одредени квалитети. Еве каква личнсот треба да бидете за да ги освоите:

Овен

 • Некој што му овозможува да води;
 • Некој што има потреба за возбуда и авантури
 • Некој што ужива во физичките активности

Бик

 • Некој што знае да ја цени финансиската сигурност и работи како нив
 • Некој што е страствен
 • Некој што е романтичен и сензуален

Близнаци

 • Некој што го цени занимливиот разговор колку нив
 • Некој што е мошне друштвен
 • Н екој кој е разигран, спонтан и флексибилен

Рак

 • Некој што е внимателен и грижлив
 • Некој што ќе направи да се чувствуваат сигурно и којшто ги разбира
 • Некој што го цени семејството

Лав

 • Некој што знае да сака
 • Некој што е разигран и весел
 • Некој што ќе биде нивен најдобар пријател

Девица

 • Некој што ќе и’ помага да го организира животот
 • Некој што ќе и’ помогне кога и’ е премногу тешко
 • Некој што ќе ја инспирира кога е премногу тешко

Вага

 • Некој што знае да се носи со нејзините расположенија
 • Некој што е динамичен и секогаш подготвен за акција
 • Некој што го става нивниот однос на прво место

Скорпија

 • Некој што е доверлив и на кого може да се потпре
 • Некој што е иницијатор и полн со страст
 • Некој што им помага да ги одржат нивните силни емоции под контрола

Стрелец

 • Некој што има широк поглед и што е флексибилен
 • Некој што е со слободен дух и способен
 • Некој што сака да научи повеќе

Јарец

 • Некој што е внимателен и грижлив
 • Некој што му помага да биде оптимист и да го гледа животот од ведрата страна
 • Некој што може да му осигура удобен семеен живот

Водолија

 • Некој што не се обидува да ги контролира или да ги промени
 • Некој што ја сака нивната единствена индивидуалност
 • Кој им носи страст и топлина во животот

Риби

 • Некој што е практичен и што изгледа како да знае подобро од нив
 • Некој што ја цени нивната грижа и чувствителна природа
 • Некој што е верен работник и не обрнува внимание на тривијалноста од секојдневниот живот.

Коронавирус