четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 38
home Хороскоп

Какви партнери бараат хороскопските знаци?

Какви партнери бараат хороскопските знаци?

Ѕвездите ви покажуваат каков партнер треба да барате. Секој хороскопски знак бара поинаков партнер и очекува од него одредени квалитети. Еве како хороскопските знаци ги проценуваат љубовниците и какви особености бараат од партнерот.

Овен

На овенот му треба партнер:

-кој му дозволува да води;

-кој има потреба за возбуда и авантура;

-кој ужива во излегувања и физчки активности (возење на велосипед, џогирање, вежбање)

Бик

Бикот бара партнер:

-кој знае да ја цени финансиската сигурност исто колку што ја цени и тој;

-кој е страстен;

-кој е романтичен и сензуален;

Близнаци

На близнаците им е потребен партнер:

-кој знае да го цени интересниот разговор исто колку и тие;

– кој е многу друштвен;

-кој е разигран, спонтан и флексибилен;

Рак

Ракот очекува партнер:

-кој е внимателен и грижлив;

-кој ќе направи да се чувствуваат сигурно и кој ги разбира;

-кој го цени семејството;

Лав

На лавот му треба партнер:

-што вистински ќе го обожава;

-кој е разигран и весел;

-кој ќе му биде и најдобар пријател;

Девица

Девицата ќе блеска со партнерот:

-На кој може да му помогне подобро да го организира својот живот;

– кој ќе и’ помогне да не биде премногу строга према самата себе си;

-кој и’ влева верба во животот:

Вага

На вагата и’ е потребен партнер:

-кој ќе може да се носи со нејзините промени во расположението;

-кој е динамичен и секогаш подготвен за акција;

-кој ја става врската на прво место;

Шкорпија

На скорпијата и треба партнер:

– кој е доверлив и на кој може да се потпре;

-кој има засиелен сексуален нагов;

-кој им помага да ги држат под контрола јаките емоции;

Стрелец

Стрелецот бара партнер:

-кој има широки погледи и кој е флексибилен:

-кој има слободен дух и спонтан;

-кој сака да научи што е можно повеќе;

Јарец

На јарецот му е потребен партнер:

-кој е внимателен и грижлив;

– кој му помага да биде оптимист и да ја гледа светлата страна на животот;

-кој може да му обезбеди удобан семеен живот;

Водолија

Водолијата сака партнер:

-кој не се обидува да ја контролира или да ја промени;

– кој ја сака нејзината единствена индивидуалност;

-кој носи страст и топлина во нејзиниот живот;

Риби:

На рибите им треба партнер:

– кој е практичен и кој им дозволува подобро да се запознаат самите себе си;

-кој ја цени нивната брзина и чувствителна природа;

-кој е вреден работник и кој не обрнува внимание на тривијалните нешта во секојдневниот живот.

Коронавирус