четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 232
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Хороскоп

Како хороскопските знаци се справуваат со тагата?

Како хороскопските знаци се справуваат со тагата?

Прочитајте го различниот начин на кој секој хороскопски знак се справува со тагата.

Овен 

Вие ги турката луѓе од себе и станувате лесно иритабилно, но истовремено не сакате да бидете сами. Сѐ што сакате е некој кој ќе биде до вас, без да поставува многу прашања.

Бик

Вие сакате да се изолирате себеси во својот мал свет, но најдобриот начин е да изберете да бидете со луѓе кои ќе ве разберат и сослушаат.

Близнаци

Близнаците ги чуваат нештата во себе и не сакаат да признаат дека се тажни, бидејќи за нив тоа е знак на слабост.

Рак

Родените во овој знак не сакаат да разговараат со другите, и наместо тоа сакаат да се сами бидејќи ќе плачат постојано.

Лав

Поради нивната гордост, Лавовите се преправаат како ништо да не се случило, иако тоа ги убива одвнатре. Тие се обидуваат да заборават на тоа и да се свртат кон пријателите и музиката.

Девица

Вие размислувате претерано и правите анализи според кои нештата изгледаат многу поголеми во вашата глава. Тоа ве прави уште потажни и навлегувате во ситуација на самосожалување.

Вага

Вагите се чувствуваат празно и ги собираат сите чувства во себе. Се однесуваат како се да е во ред, иако не е .

Шкорпија

Шкорпиите ја лечат тагата плачејќи ноќе во својот кревет. Тие се обидуваат да ги избегнат луѓето и сакаат време за себе за да се соочат со тагата.

Стрелец

Стрелецот со тагата се справува со тоа што ги повредува другите. Фразата „тагата си бара друштво“ се однесува на нив.

Јарец

Кога се тажни, Јарците се однесуваат како да е крај на свет. Тие губат мотивација за сите нешта и стануваат како зомби.

Водолија

Вие се обидувате да ги избркате луѓето од себе, бидејќи не сакаат да ве видат дека сте тажни. Тогаш станувате резервирани и студени.

Риби

Тагата е чест гостин во вашиот живот и вие сакате да анализирате за ситуациите кои се случиле.

Парламентарни избори 2020