понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 69
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хороскоп

Како хороскопските знаци се справуваат со крајот на врската?

Како хороскопските знаци се справуваат со крајот на врската?

Секој од нас се соочил со прекин на врската. А, раскинувањата не се секогаш најдобри. Ова се начините како секој од хороскопските знаци се справува со крајот на врската.

Овен

Раскинува со вас одненадеж, а потоа ве моли да се вратите месеци по крајот на врската.

Бик

Го менува својот Фејсбук статус и ги блокира сите пораки и повици.

Близнаци

Веднаш наоѓаат друга личност и инсистираат дека таа личност не им значела ништо.

Рак

Бара помош од своите најблиски, мислејќи дека не можат да се справат со тоа.

Лав

Ве исфрла од својот дом и се исмева со вашите заеднички фотографии.

Девица

Се обидува целото друштво и вашите пријатели да ги сврти против вас, кажувајќи им детали за вашата врска.

Вага

Велат дека е доцна, но длабоко во себе знааат дека не е така.

Шкорпија

Спремни се за одмазда, но и за постојана проверка на вашиот профил во случај да влезете во нова врска.

Стрелец

Предлагаат секс без обврски и отворена врска.

Јарец

Размислуваат да заминат од државата, ве бришат на сите социјални мрежи и избегнуваат секаков контакт.

Водолија

Предлагаат да останете пријатели.

Риби

Ја префрлаат сета вина на вас и се обидуваат да направат да се чувствувате лошо.