недела, 16. јуни 2019. Вести денес: 45
home Хороскоп

Како да ослабнете според хороскопскиот знак?

Како да ослабнете според хороскопскиот знак?

Овен– најлесно ќе симнете килажа преку возење велосипед или трчање на долги патеки.

Бик– ви препорачуваме јога и умерено трчање

Близнаци – ви препорачуваме фитнес минимум 2 пати неделно. Не јадете варено пилешко или обарен зеленчук.

Рак – за вас најпрепорачливо е пливањето

Лав – најлесно ќе симнете килограми, ако почнете да се занимавате со танцување и почнете да консумирате средоземноморска храна.

Девица – трчање, велосипед или фитнес. Девиците имаат избор.

Вага – ви препорачуваме да започнете да се занимавате со зумба.

Шкорпија – орбитрек и броење на калориите.

Стрелец – ви препорачуваме планинарење, пешачење и броење на калориите.

Јарец – фитнес или пешачење.

Водолија – фитнес или тенис.

Риби – пливање, јога, трчање и никако не смеете да јадете шеќер.