четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 129
home Хороскоп

Каде треба да живеете според вашиот хороскопски знак?

Каде треба да живеете според вашиот хороскопски знак?

Голем дел од луѓето го обожаваат патувањето и доколку имаат можност би патувале многу често. Секој од нас има неколку градови и држави кои се во нивната листа на очекувања. Но,што доколку ви кажеме дека постојат места кои се совршени за вас, според вашиот хороскопски знак.

Овен:  Босна и Херцговина

Бик:  Индонезија

Близнаци: Јапонија

Рак:  Кенија

Лав:  Португалија

Девица: Северна Кореја

Вага: Либан

Шкорпија: Авганистан

Стрелец: Грција

Јарец:  Швајцарија

Водолија:  Сомалија

Риби: САД