среда, 23. септември 2020. Вести денес: 146
home Хороскоп

Јарецот ужива, Близнаците ќе имаат големи трошоци

Јарецот ужива, Близнаците ќе имаат големи трошоци

ОВЕН

Можно е да успеете да остварите успех кој го сакате веќе долго време. Конечно, ќе бидете наградени за својот труд. Ви доаѓа шанса да остварите ново познанство. Подготвени сте за љубовна врска во која уживате. Чувствително варење на храната.

БИК

Поволен ден за почеток на нова работа. Може да очекувате позитивни промени на разговор за работа. Можно е да не сте сигурни во своите одлуки на љубовното поле. Без големи проблеми

БЛИЗНАЦИ

Ќе имате големи трошоци денеска. Не ви е поволен ден за финансии, и избегнувајте било какви ризици. Очекувајте дека ќе ви годи некое време да не влегувате во нова врска. Внимавајте на исхраната.

РАК

Концетрацијата би можела да ви биде ослабена во следниот период, па затоа ќе бидете наклонети кон проблеми. Помеѓу вас и партнерот има доста несогласувања. Низок притисок.

ЛАВ

Можно е да сте нетрпеливи и работната ситуација да не ви е сосема стабилна поради лошите одлуки кои сте ги носеле порано. Можно е моментално да барате нови познанства. И натаму се надевате на помирување со поранешната љубов. Проблеми со нервоза.

ДЕВИЦА

Доаѓата до важни информации кое на работното поле би можеле да направат пресврт на сите случувања. Очекувајте интересна ситуација кога е во прашање вашето емотивно поле. Ќе ви годи спортување.

ВАГА

Поволен ден за патување или за некој договор околу соработка на далечина. Добри вести наскоро доаѓаат до вас. Добро се сложувате со Стрелец кој ви носи многу позитивна енергија во животот. Нема проблеми.

ШКОРПИЈА

Пред вас е шанса да напредувате на работа. Време е да ги покажете своите способности на ова поле. Ќе уживате во опуштена атмосфера. Саканата личност ви дава максимум од своето внимание и убаво ви е. Имате многу енергија.

СТРЕЛЕЦ

Вашите идеи ќе бидат добро прифатени. Работата ви оди од рака. Задоволни сте од она што сте го постигнале. Саканата личност ви е посветена и убаво ви е кога сте заедно. Можно е да размислувате за брак. Чувајте го здравјето.

ЈАРЕЦ

Може да се надевате на добри вести и да чувствувате дека сте подготвени да правите работни промени. Уживате во убав ден и се чувствувате подготвени за некој сериозен чекор со саканата личност. Поволен период за здравјето.

ВОДОЛИЈА

Ви доаѓа шанса да покажете дека сте подготвени да одите понатаму. Во работната смисла може да напредувате. Подготвени сте за нови познанства и за љубовни промени. Лесно склопувате познанства. Ќе ви годи рекреација.

РИБИ

Доколку се занимавате со приватна работа, ќе ви се отвори можност за некоја нова соработка. Саканата личност ќе покаже дека има сериозни намери и дека сака заедница со вас. Ќе ви годи внесување на свежо овошје и зеленчук.

Коронавирус