понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 173
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хороскоп

Јарецот со нестабилни финансии, Бикот ја продолжува потрагата по љубов

Јарецот со нестабилни финансии, Бикот ја продолжува потрагата по љубов

ОВЕН

Очекувајте понуда за соработка со странство. Поволен ви е денот за нови договори. Надевајте се на познанство со личноста која ќе покаже иницијатива пред вас. Хронични проблеми со здравјето.

БИК

Ќе успеете да остварите значајно подобрување кога е во прашање работата. Пред вас е добра фаза на финансии. Иако имате многу разочарувања зад себе, ја продолжувате потрагата за љубов.  Немате проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Очекувајте прилика да остварите работна стабилност. Нови прилики наскоро ќе се укажат. Почнување на ново познанство на ова поле ви ја враќа енергијата и еланот. Се чувствувте многу добро. Наклонети сте кон алергии.

РАК

Пред вас се доста стресови и промени кога е во прашање работата. Не ви е лесно да остварите стабилност. Чувствувате полека да се оддалечувате од партнерот и вашиот однос повеќе нема да биде ист. Пад на имунитетот.

ЛАВ

Ве очекува период во кој на работното поле ќе имате неизвесност која не ви одговора нималку. Задоволни сте од емотивната ситуација. Се чувствувате убаво кога сте крај партнерот. Пад на имунитетот.

ДЕВИЦА

Очекувајте дека ќе успеете да ги спроведете во дело плановите кои ги имате во врска со вашата работа. Засега не ви е лесно да бидете сосема отворени кон саканата личност, но тоа со време може да се промени. Проблеми со грбот.

ВАГА

Важно е навреме да научите одредена дипломатија во работната комуникација. Ви се допаѓа личност која не е покажала дали има било какви чувства кон вас или не. Внесувајте повеќе магнезиум.

ШКОРПИЈА

Очекувајте кочници и блокади на полето работа денеска. Најдобро би било да не правите големи планови. Можно е да имате несогласување во односот со партнерот. Се почести се пречките и проблемите. Внимавајте на забите.

СТРЕЛЕЦ

Избегнувајте било какви караници со саконот, надредените или било какви кршења на правилата. Ако сте слободни, поволен ден за ново познанство кое е поврзано со странство. Избегнувајте алкохол.

ЈАРЕЦ

Финансиите ви се нестабилни, па сте загрижени за својата работна ситуација.Можно е да сте љубоморни и посесивни и тој ваш став му пречи на партнерот.Можни проблеми со дебелото црево.

ВОДОЛИЈА

Можно е на ова поле да успеете да остварите план кој го имате и од кој ќе бидете многу задоволни. Можно е понекогаш да се сомневате во искреноста на партнерот кон вас. Врската би можела да влезе во криза. Внимавајте на бубрезите.

РИБИ

Ве очекува период во кој ќе бидете наклонети кон работните проблеми, но и караници и препирки со колегите. Потребно ви е некое време за да се посветите само на себе. Изморени сте од љубовни проблеми. Настинка е можна.

Коронавирус