среда, 29. март 2023. Вести денес: 149
home Хороскоп

Јарецот полн со позитивна енергија, Вагата размислува за промени

Јарецот полн со позитивна енергија, Вагата размислува за промени

ОВЕН

Поволен ден е да ги остварите вашите амбиции. Може да очекувате судбината да биде на ваша страна. Доколку сте слободни, наскоро доаѓа ново познанство. Задоволни сте со себе и ве очекува љубов! Здравјето е солидно.

БИК

Доколку планирате да започнете нова деловна соработка, сега би можеле да постигнете некаков договор за оваа тема. Можно е врската со партнерот да ви е во мала криза и сега да не се согласувате најдобро. Проблеми со стомакот.

БЛИЗНАЦИ

Може да очекувате тензија во комуникацијата со деловното опкружување кое не ве поддржува. Ако ви се допаѓа личност која е далеку од вас, би можеле да имате проблеми со љубомората. Грижете се за вашето грло.

РАК

Максимално сте посветени на работата, имате големи планови од кои нема да се откажете. Сакате сигурност со партнерот. Подготвени сте за сериозна врска која може да трае долгорочно. Кај вас е нагласен зголемен апетит.

ЛАВ

Чувствувате дека околностите на вашата работа не се одлични и дека треба да направите нешто за да ги промените. Се справувате со емоциите, работите на себе и во моментот не се чувствувате подготвени за нова врска. Бидете поумерени со храната.

ДЕВИЦА

Во текот на овој ден ве очекува период кој може да ви донесе деловни промени. Грижете се за односот со личноста која ви се допаѓа. Понатамошниот тек на настаните зависи од вас. Работете на подобра кондиција.

ВАГА

Размислувате за промени кога станува збор за работата. Подготвени сте да се активирате кога ќе се преместите на друга работа. Подготвени сте да му се посветите на партнерот. Важно ви е да има хармонија во вашиот брак. Можна е настинка.

ШКОРПИЈА

Можно е да сте успеале да добиете нови деловни позиции кои можат да ви овозможат подобар статус. Љубоморни сте и посесивни, па во врската со саканата личност може да имате многу проблеми. Можни се проблеми со несоница.

СТРЕЛЕЦ

Ве очекува период во кој ќе имате компликации. Сега ви треба многу трпение за работата. Време е да се соочите со проблемите во врската со саканата личност доколку сакате да го спасите бракот. Ментално сте напнати.

ЈАРЕЦ

Имате добри идеи кои би можеле да ве доведат до поголем напредок на деловното поле. Многу сте харизматични и не ви е тешко да остварите нови љубовни познанства. Полни сте со позитивна енергија!

ВОДОЛИЈА

Настојувајте да напредувате на деловното поле. Важно е да бидете свесни за вашите можности. Саканата личност ќе ви покаже колку се грижи за вас. Ве очекува поволен период. Не се чувствувате добро.

РИБИ

Проблемите кои некако се криеле во минатото кога е во прашање вашата работа излегуваат на површина. Саканата личност е посветена на вас. Може да очекувате добар период за вашата врска. Грижете се за хормоните.