вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Хороскоп

Јарецот го очекуваат пари, Шкорпијата посветена на тајна врска

Јарецот го очекуваат пари, Шкорпијата посветена на тајна врска

ОВЕН

Одржувате состанок кој неодамна бил одложен. Одлично поминувате на него, и задоволни сте од постигнатиот договор. Односот со брачниот партнер е се подобар, благодарение на вашиот труд. Дишните органи се чувствителни.

БИК

Вашиот пристап кон работата не е рационален. Правите планови кои немаат стабилна основа, и се неостварливи. Емотивно сте заинтересирани за личност, на која не сте подготвени да и ги искажете емоциите. Ве очекуваат проблеми со хормоните.

БЛИЗНАЦИ

Разговарате со надредената личност за следниот проект. Размисувате слично, што ви ја олеснува работата. Се трудите да воспоставите редовна комуникација со симаптијата, и успевате во тоа. Се чувствувате добро.

РАК

Разочарани сте, затоа што на работа не сте го постигнале она што сте сакале. Не ви е јасно каде сте згрешиле. Ве загрижуваат финансиите. Брачниот партнер е лежерен по прашањето на парите, што многу ви пречи. Не сте расположени.

ЛАВ

Вашите планови паѓаат во вода. Ви се појавуваат проблеми поради кои морате да го насочите вашето внимание. Брачниот партнер е загрижен поради финансиите и сака да разговара. Црниот дроб е чувствителен.

ДЕВИЦА

Задоволни сте од соработката со колегите. Имате во план да им понудите дополнителни услуги. Односот со брачниот партнер е задоволувачки. Малку сте загрижени поради финансиите, но не и тој. Проблеми со кожата се можни.

ВАГА

Уживате на работа. Го покажувате својот талент и способност. Вашата врска е се подобра и подобра. Тоа првенствено е ваша заслуга. Сте разбрале каде грешите, и грешките повеќе не ги повторувате. Посетете гинеколог ако се од женскиот пол.

ШКОРПИЈА

Не успевате да ги совладите проблемите. Почнувате да се сомневате во своите квалитети. Ви паѓа на памет дека ова не е вистинската работа за вас. Максимално сте посветени на тајната врска. Бубрезите се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Правите планови кои не се базирани на фактите. Сакате многу повеќе од она што реално можете да го постигнете. Не сте заинтересирани за емотивното поле, и времето го минувате сами. Грлото е чувствително.

ЈАРЕЦ

Ве очекува прилив на пари. Се чувствувате многу подобро, и затоа плански го трошите. Емоциите ви проработиле. Конечно, покажувате инцијатива и на другата страна и покажувате дека ве интересира. Одлично се чувствувате.

ВОДОЛИЈА

Одличен ден за решавање на правни прашања. Доколку имате рочиште, ќе бидете перфектни. Размислувате за партнерот често. Носите одлука да му се јавите, и разговорот тече многу подобро од што сте очекувале. Стабилно здравје.

РИБИ

Се што сте испланирале, реализирате без никакви тешкотии. Презадоволни сте од односот со брачниот партнер. Партнерот ужива во вашето внимание. Стабилна ситуација со здравјето.

Коронавирус