сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 41
home Хороскоп

Јарецот да се подготви за разговор, Бикот да ги реализира плановите

Јарецот да се подготви за разговор, Бикот да ги реализира плановите

ОВЕН

Невработените добиваат одамна очекувана работа, со која ќе бидат исклучително задоволни. Емотивната врска во која сте, е оптоварувачка. Може да дојде до прекин. Опкружени сте со пријатели и со роднини, што може да ја ублажи напнатата ситуација со партнерот. Потребно ви е опуштање.

БИК

Треба да ги реализирате своите планови. Една блиска личност ќе ви пружи помош. Слободните Бикови поттикнуваат иницијатива да освојат срце една прекрасна личност. Намалете го стресот.

БЛИЗНАЦИ

Колегите нема во целост да ве разберат, а на Вас е да им ги изложите и предложите идните активности. Имате голем проблем во партнерските односи. Нетрпеливоста од порано може да кулминира со караници и неразбирање. Проблеми со зглобовите и колената.

РАК

Полека се подготвуватe за оставарување на работите. Сега е најважно да имате поддршка од надредените кои во целост ќе ве поддржат. Во партнерскиот однос шкрипи. Сепак, се привлекувате еден на друг, и не можете да го замислите денот без него, ниту тој без вас. Ви сметаат цигарите.

ЛАВ

Храбро го работите се што е во Вашиот, но и во интересот на фирмата за која работите. Финансиите ја следат вашата активност. Станувате товар за партнерот. Како да немате слух да видите што ве разделува. Потребна е нега на кожата.

ДЕВИЦА

Работите одат во посакуваната динамика. Сепак, може да имате проблеми со надредените, затоа што тие би сакале нешто брзо и повеќе. Наклонети сте кон флерт. Добро размислите дали тоа ќе ви донесе нешто добро. Потрудете се да имате што помалку стрес.

ВАГА

Важно е да бидете подготвени да прифатите дека на ова поле ќе мора да правите поголеми компромиси за да успеете. Потребно е повеќе да се потрудите со саканата личност, за врската да напредува. Добро се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Со своето залагање ќе покажете дека е вашиот начин најдобар за сите тековни и идни работи. Конечно, сфаќате колку сте ја занемариле саканата личност и дека таа личност заслужува многу повеќе љубов и внимание, од што сте пружале до сега. Проблеми со синусите.

СТРЕЛЕЦ

На одличен пат сте да постигнете голем успех на работа, и со тоа да докажете дека сте биле во право. Доста ви се напнати случувања и недоразбирања. Подготвени сте на компромис, но прашање е дали ќе донесе подобрување во односите. Бидете внимателни во сообраќајот.

ЈАРЕЦ

Бидете подготвени за сите разговори, затоа што ќе добиете низа понуди, па ќе се двоумите која работа да ја одберете. Конечно имате доволно самодоверба да го отворите своето срце кон партнерот и да му кажете што ви смета. Чувајте се од скршеници.

ВОДОЛИЈА

Кај вас е изразено незадоволството, затоа што имате многу работа, а малку заработка. Тоа ве доведува да бидете нерасположени. Слободните Водолии веќе некое време се допишуваат со една личност преку друштвените мрежи. Време е да се видите. Пречки во дишните патишта.

РИБИ

Ќе имате конткати со странство. Ќе ви се отворат работи со странски компании. Срцето сака едно, а разумот друго. Одлучете се на време, за да не влезете во комплициран однос. Проблеми со зглобовите.

ЕУРО 2020

Македонија