среда, 2. декември 2020. Вести денес: 213
home Хороскоп

Јарецот да избегнува нервоза, кај Ракот расположението осцилира

Јарецот да избегнува нервоза, кај Ракот расположението осцилира

ОВЕН

Ќе оставите добар впечаток во текот на разговор за работа или работен состанок кој би можел да ви биде многу важен. Ви се отвора можност за ново познанство со личност која ќе покаже дека и значите. Посетете лекар.

БИК

Ви доаѓа прилика да ја подобрите својата финансиска ситуација. Денешниот ден е многу поволен. Искористете ја својата шанса за нова љубовна средба. Би можеле наскоро да дојдете до нова врска. Менувајте ги лошите навики.

БЛИЗНАЦИ

Работата ве оптоварува во голема мера и често ви е тешко да ги координатирате приватните и службените обврски. Можно е да не ви е лесно да признаете што чувствувате кон личноста која ви се допаѓа. Водете сметка околу внесувањето на течности.

РАК

Потрудете се да не губите надеж. Иако моменталната работна ситуација не е сјајна, имате шанси работите да се свртат. Сакате да се потрудите да го подобрите односот со партнерот. Расположението ви осцилира. Променливо.

ЛАВ

Немате никакви грижи кога е во прашање работата. Пред вас е солиден ден во кој се ќе оди онака како што планирате. Можно е да ви се допаѓа личност која не е сосема слободна и која има скриени намери. Добро.

ДЕВИЦА

Ви се собираат проблемите на ова поле и не гледате излез. Некој од соработниците би можел да ви пружи помош. Со партнерот полека решавате некои проблеми кои сте ги имале во односот. Појава на иритација на кожата.

ВАГА

Ќе ви биде потребно многу енергија за да успеете да ги извршите сите обврски денеска. Можно е да бидете наклонети кон чести караници со саканата личност. Во вашиот однос постојат многу тензии. Под стрес сте.

ШКОРПИЈА

Потребно е да покажете дека можете да соработувате со голем број на луѓе и да имате способност да се прилагодите. Можни се нагли промени во односот со личноста која ви значи. Водете сметка околу непцата.

СТРЕЛЕЦ

Целосно сте мирни и сталожени. На полето работа ниту во еден момент не се откажувате од своите цели. Можно е саканата личност да покажува незадоволство од вашиот однос, но вие не сте подготвени да се менувате. Наклонети сте кон инфекции.

ЈАРЕЦ

Можни се мали компликации кои ќе ги решите полесно отколку што мислите. Избегнувајте нервоза. Можно е со саканата личност да доаѓа до оддалечување и прекин на врската, дури и привремено. Чувствителен урогенитален тракт.

ВОДОЛИЈА

Ве очекува поволен ден во кој на работното поле ќе остварите значаен напредок. Не се сигурни како да се поставите на полето љубов. Не ви е лесно да ја прочитате другата страна. Алергии.

РИБИ

Ќе ви биде потребно многу време за да успеете да почнете работа која сте ја смислиле. Време е да размислите околу своето однесување кон саканата личност која покажува незадоволство кон вас веќе некое време. Проблеми со стомакот.

Коронавирус