петок, 3. декември 2021. Вести денес: 136
home Хороскоп

Јарецот чувствува фатална привлечност, Бикот ќе има важен состанок

Јарецот чувствува фатална привлечност, Бикот ќе има важен состанок

ОВЕН

Доколку се занимавате со приватна работа, ве очекува поволен ден во кој ќе остварите позитивни резултати. Брачниот партнер покажува голема доза на сомнителност кон вас, и тоа не ви се допаѓа. Одлично здравје.

БИК

Во текот на денешниот ден ве очекува состанок кој би можел да ви биде значаен. Можно е да имате интересен флерт кој наскоро ве води до нова љубовна врска. Проблеми со белите дробови.

БЛИЗНАЦИ

Финансиската ситуација полека се поправа и задоволни сте поради тоа. Ве очекува поволен период. Доаѓа до заладување меѓу вас и партнерот. Доста работи во вашиот однос не ви се допаѓаат. Се чувствувате генерално добро.

РАК

Пред вас е прилично добар ден за почнување на нови потези. Ве очекува добар период. Ве очекува добар период кога е во прашање вашиот брак. Можно е да планирате проширување на семејството. Повеќе сон.

ЛАВ

Иако на работното поле се плашите од промени, тие, сепак, наскоро ви доаѓаат. Непредвидливи околности се пред вас. Ако сте слободни, денот ви е поволен за флерт и нови познанства. Ќе ви годи вежбање.

ДЕВИЦА

Ако се занимавате со приватна работа, ве очекува период на пресврти и проблеми. Партнерот покажува дека не е задоволен од вашиот однос. Доста работи ве мачат. Проблеми со уринарниот тракт.

ВАГА

Патувањето кое го планирате ќе ви донесе работен успех. Ве очекува прилика за нова соработка. Имате можност за ново познанство на полето емоции. Ќе бидете задоволни. Добро се чувствувате и здравјето ви е стабилно.

ШКОРПИЈА

Пред вас е поволен ден во кој ќе може да се посветите на своите цели и приоритети. Задоволен сте од односот кој го имате со саканата личност. Станувате се поблиски еден на друг. Имате многу позитивна енергија.

СТРЕЛЕЦ

Може да очекувате соработка со странство. Пред вас е поволен ден да се свртите кон нови работни промени. Посакувате ново познанство. Ве очекува поволен период. Минлива главоболка.

ЈАРЕЦ

Денешниот ден би можел да ви донесе проблеми на полето работа. Доста работи ве оптоваруваат. Постои фатална привлечност меѓу вас и нова личност која се појавила во вашето опкружување. Несоница.

ВОДОЛИЈА

Подготвени сте да покажете иницијатива и да се свртите кон нови работни решенија кои сами сте ги смислиле. Уживате во убавите мигови со партнерот. Романтиката ви годи. Вашите чувства се искрени и чисти. Проблеми со нервите.

РИБИ

Можно е да очекувате подобрување на работното поле. Пред вас е добар период за нови потези. Ако имате партнер, со него наскоро ќе зборувате за сериозни чекори во вашата врска. Мали проблеми со очите.

Коронавирус