вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 29
home Хороскоп

Изглед според хороскопот: Стрелецот е најзгоден, Лавот најдотеран

Изглед според хороскопот: Стрелецот е најзгоден, Лавот најдотеран

Секој хороскопски знак како што има некои одлики во однос на карактерот, така има и одредени црти кои се карактеристични за неговиот изглед.

Ако ги знаете главните одлики на секој знак лесно ќе препознаете и некој непознат што е во хороскоп, само по цртите на лицето или градбата на телото.

Овен

Овните имаат спортска градба и мускули и покрај вишокот килограми. Делуваат силно и имаат изразени црти на лицето. Неретко имаат темен тен и рамна, густа, понекогаш црвена коса. Нивниот изглед е во согласност со силата и енергијата на личностите кои се карактеристични за овој знак. Не се склони на дебелеење, а најчесто се облекуваат спортски и едноставно.

Бик

На пријатното и симетрично лице на Бикот се истакнуваат капаците, топчестиот нос, полните усни и блескавиот тен. Припадниците на овој знак обично имаат складна фигура и пропорционално тело, така и тежината рамномерно се распоредува кога ќе се здебелат. Делуваат многу пријатно на око, истовремено и силно и кревко. Сакаат да се облекуваат идеално.

Близнаци

Секогаш се подготвени за акција. Изразеното лице неретко делува помладо отколку што е, а очите им се многу впечатливи. Имаат доста долги раце и нозе, обично се витки и високи, па делуваат грациозно и елегантно. Припадниците на овој знак немаат толку истакнати мускули, ниту струк. Сакаат да носат различни стилови.

Рак

Раковите обично имаат округло лице и истакнати јаболчници, но ги краси впечатлив нос, кој не мора да биде голем, но со специфичен облик. Брадата им е заоблена, а косата темна и по малку ретка. Иако во младоста се витки, повеќето Ракови посебно се здебелуваат после триесеттите. Вратот им е обично пократок и најчесто имаат чувствителна кожа. Со изгледот оставаат впечаток на нежни и суптилни личности.

Лав

Лавовите се познати по гривите, па густата и сјајна коса е заштитен знак за припадниците на овој знак. Освен тоа, Лавовите имаат и широко чело и широка вилица, како и убаво обликуван нос. Обично имаат цврста мускулатура. Сакаат да се облекуваат модерно и да се дотеруваат.

Девица

Девиците, без разлика дали се мажи или жени, поприлично се витки, а вишокот килограми обично им се таложат на рацете и стомакот. Складни им се градбата и цртите на лицето поради што се сврстуваат во убавите хороскопски знаци. Имаат нагласени јаболчници и веѓи. Сакаат да носат облека во неутрални бои и да се облекуваат елегантно.

Продолжува на следната страна…

Вага

Вагите имаат многу пријатно лице со овален облик. Често се повисоки од просекот, а како појава делуваат многу софистицирано. Обично имаат многу впечатлива боја на очи. Долниот дел на телото им е посилен од горниот, затоа градите и струкот им се потесни од остатокот на телото. Вагите обожаваат да се дотеруваат и да го негуваат својот изглед.

Скорпија

Дури и кога се слаби Скорпиите имаат прилично силна телесна конституција. Имаат пошироки рамена, впечатливо лице со сензуални усни и продорни очи, но и неправилен нос. Припадниците на овој знак имаат смеѓа и густа коса. Скорпиите сакаат да се средуваат, но не сакаат да изгледаат премногу нападно.

Стрелец

Ова е најзгодниот знак во цел Зодијак. Имаат просечна висина, спортска градба, но таа природна дарба може лесно да се расипе со прекумерното уживање во храната. Има малку подолгнавесто лице и заоблено чело и изразени светли очи. Сакаат да се облекуваат спортски и едноставно.

Јарец

Делуваат невпечатливо, но се истакнуваат по тоа што се прилично ковчести. Имаат елегантен и долг врат, како и ковчести рамени. Најчесто се ниски или со средна висина, а очите им се крупни и впечатливи. Имаат вовлечена брада, впечатливи заби и убава насмевка. Јарците сакаат убава облека, но не сакаат да се облекуваат вулгарно.

Водолија

Обично се со средна висина или ниски. Имаат полно лице и светол тен. Кога се здебелуваат често добиваат подбрадок, а по триесеттата може да имаат проблем со тежината. Обично имаат мали дланки и стапала, но убави нозе. Очите им се убави и топли, а усните крупни. Припадниците на овој знак не придаваат големо значење на облеката.

Риби

Ги краси убавиот тен, меката кожа и убавите црти на лицето, кои најчесто се со округол или овален облик. Имаат цврста и густа коса, додека очите им се најубави на лицето. Горниот дел на телото им е обично потенок од долниот кој е заоблен и широк.

Коронавирус