петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хороскоп

Истражување открива: Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Истражување открива: Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Во истражување спроведено од веб-продавница за сексуални помагала учествувале 3500 испитаници кои одговориле на прашања во врска со сексуалните навики и способности на сите 12 хороскопски знаци, а резултатите биле објавени во форма на разни списоци.

Кои хороскопски знаци најмногу се трудат во текот на односот?

Одговорот е – Водолијата.

Веднаш зад неа се следниве знаци: Бик, Риби, Девица и Лав.

Кои хороскопски знаци се најзадоволни од својот сексуален живот?

Повторно Водолија!

Јарец, Вага, Овен и Бик.

Водолија

Тие се возбудливи и непредвидливи љубовници. Ако треба да додадеме уште една работа, би било фактот дека Водолиите се верни на своите партнери.

Риби

Нежни и емотивни љубовници кои живеат за да ја задоволат својата подобра половина. Секој трет Риби ужива во играњето улоги во кревет.

Овен

Овој хороскопски знак ужива во директен сексуален однос без дополнителни украси и предигра. Не очекувајте дека Овенот ќе се гушка со вас после односот или дека ќе ја продолжи предиграта.

Бик

Брзиот секс не е за нив. Биковите се страсни љубовници кои сакаат да го истражуваат телото на партнерот. Според истражувањето, тие купуваат секс играчки повеќе од кој било друг хороскопски знак.

Коронавирус