вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 0
home Хороскоп

Им се предвидува долг животен век: Три хороскопски знаци живеат најдолго

Им се предвидува долг животен век: Три хороскопски знаци живеат најдолго

Според астролозите на луѓето животниот век им е одреден уште при нивното раѓање, па оттука некои ќе живеат пократко а некои подолго. На овие вторите им се предвидува животен век до дури надминување на 100тата година.

Овие три хороскопски знаци живеат најдолго:

Јарец

Во детството и младоста тие честопати се разболуваат, но со текот на годините тие стекнуваат многу силен имунитет и подоцна немаат никакви здравствени проблеми. Со правилен животен стил, Јарците низ годините можат да станат поенергични од кога било и да доживеат сто години без никакви проблеми. Астролозите советуваат да внимаваат на црниот дроб и органите за варење и не би требало да имаат никакви проблеми.

Лав

Луѓето родени во овој знак имаат исклучително силен дух, како и тело. Тајната на нивната долговечност е оптимизмот и истрајноста. Тие малку се грижат за нивното здравје, но тоа само ги прави помалку нервозни и затоа се изложени на помал ризик од опасни заболувања.

Шкорпија

Припадниците на овој знак ретко се соочуваат со сериозна болест. Тие ретко се изложени на настинки и имаат многу силен имунитет. Сепак, тие се склони кон лоши навики и пороци, па астролозите советуваат да се грижат за тоа и без проблем ќе дуваат 100 свеќичи на тортата кога ќе дојде време.

Коронавирус