петок, 30. септември 2022. Вести денес: 5
home Хороскоп

Идеален партнер по хороскоп: Девиците бараат трпелив, Вагата верни, а Водолијата бара шармантни мажи

Идеален партнер по хороскоп: Девиците бараат трпелив, Вагата верни, а Водолијата бара шармантни мажи

Сигурно е дека секој од нас го сака најдоброто во животот за себе. Особено кога станува збор за избор на партнер, бидејќи тоа е една од најважните одлуки. Сепак, многу зависи и од вашиот хороскопски знак и распоредот на sвездите во хороскопот на вашиот партнер.

Хороскопот ги открива карактеристиките на знаците и може да ви помогне да го пронајдете мажот кој најмногу одговара на вашата личност. Можеби сакате некој што е смешен и духовит или човек кој ќе ве опсипи со подароци и внимание …

Ако сè уште не сте го пронашле вистинскиот, во ѕвездите се крие одговорот за тоа кој би можел да биде!

Овен: Интелектуалец
Повеќето луѓе во знакот на Овен се луѓе со слободен дух и изразена логика. Тие сакаат да бидат сами и да размислуваат долго време. Жената Овен бара некој со кого може да има интелектуални разговори. Таа сака искрени и самоуверени мажи затоа што во нејзиниот живот нема простор за ситници.

Бик: Човек со силна волја
Ова е еден од оние ликови на кои најмногу им се угодува. Биковите се добро познати хедонисти и уживаат во малите задоволства.Кога ќе се вљубат, тие се многу лојални. На жената Бик и треба маж полн со љубов и страст. Исто така, за да ги добиете, мора да бидете независни и да имате силна волја.

Близнаци: Искреност пред се
Близнаците сакаат новитети, авантуристи се, дружељубиви и затоа очекуваат секогаш да шетате покрај нив, без оглед на ситуацијата. Жена во знакот на Близнаци има потреба од маж кој има свои ставови, среќен е што ги искажува, но во исто време да е весел и забавен.

Рак: Човек со добро срце
Нема хороскопски знак кој е пољубезен и почувствителен од Ракот. Тие сакаат да го имате најдоброто со нив, но не дозволуваат да манипулирате со нив. Жена во знак на рак бара маж кој ја потсетува, дека е искрен и оној со кого е можно да се биде во нормална врска без премногу назадувања.

Лав: Заводник
Лав ја цени посветеноста. Ако лицето со кое се во врска не ги дели истите карактеристики, врската е веќе осудена на пропаст.Жена во знакот на Лав сака партнер кој ќе и парира. Понекогаш е несериозна и сака нејзиниот маж да биде галантен, да знае да флертува и постојано да ја заведува.

Девица: Трпението е на прво место
Девицата е еден од најмистериозните знаци во Зодијакот. Тешко е да се отворите во односите со други луѓе и ова понекогаш го комплицира создавањето на силни и длабоки врски. За да ги освои, мажот пред сè мора да биде трпелив. Ако нејзиниот партнер знае да чека, жената Девица ќе стори се што е во нејзина моќ да го исплати неговото трпение. Покрај тоа, потребен и е некој што стои цврсто на нозе и ги поддржува сите нејзини одлуки, бидејќи поминува многу време преиспитувајќи сè и сè.

Вага: Лојалноста е најважна
Вагите имаат многу изразено логично размислување и често ги анализираат сите ситуации. Вагите жени се импресионирани од лојални и флексибилни мажи. Таа сака да биде со некој кој нема проблем да комуницира и со кого секогаш ќе ги тера работите кон чистачката.

Скорпија: Страствен маж секогаш има предност
Жените скорпии се екстремно страствени и честопати влегуваат во неволја поради навиката да прават несовесни работи. Човек полн со страст и кој ќе може да и парира во тоа, ќе изгради силна и романтична врска со неговата сопруга Скорпија. Таа сака да биде среќна во врската, има многу трпеливост и треба време да се стекне нејзината доверба.

Стрелец: Сензуални мажи
Стрелците се авантуристи и ветровити по природа. Тие често сакаат да пробаат нешто ново, да поминуваат време дома и во друштво на сродна душа.Претставникот на овој знак секогаш го избира оној кој ќе ја заведе, таа има изразена сензуалност и одлична смисла за хумор. Жената во знакот на Стрелец има потреба од активен маж како неа, инаку врската ќе заврши многу брзо.

Јарец: Интелигенција и сериозност
Луѓето во знакот на Јарец се многу интелигентни и сериозни, што се квалитети што ги ценат и кај своите партнери. Жената во знакот на Јарец бара вреден човек, кој исто така сака да се забавува. Чувството на сигурност и е многу важно во љубовта.

Водолија: Шармантните луѓе секогаш имаат поголеми шанси
Водолијата е креативна и авантуристичка. Жените Водолија сакаат харизматичен и страствен партнер. Исто така е предност ако тој сака да се дружи и да има богат социјален живот.

Риби: Романтични души
Рибите се многу емотивни луѓе кои не се навикнати да молчат ако нешто им пречи. На жените во знакот на Риби им треба маж кој е чувствителен и барем толку внимателен како нив. Тие навистина ја ценат романтиката и затоа е важно често да правите такви гестови за нив.

Коронавирус