среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хороскоп

Хороскопски знаци во кои се раѓаат најверните мажи

Хороскопски знаци во кои се раѓаат најверните мажи

Неверството не е својствено за нив. Иако постојат мажи кои не можат да одолеат на предизвикот, припадниците на овие хороскопски знаци се верни на своите партнерки. Тие се во врска со жени за кои сметаат дека се нивни сродни души и тие се сè што им е потребно.

Овен

Кога бараат партнерка, сакаат личност со која ќе се поврзат на емотивно ниво. Тие се верни и истото го очекуваат од партнерката. Овните се големи џентлмени, а партнерката ја гледаат како капка вода на дланка.

Јарец

На Јарецот му е најважна верноста во љубовната врска. Доколку им се допадне некоја трета личност, се прашуваат дали се вистински вљубени во партнерката. Тие ќе ја прекинат врската доколку не се сомневаат во своите емоции.

Бик

Биковите се многу сериозни кога е во прашање љубовната врска. Никогаш не стапуваат лесно во брак или во врска, а кога ќе ја запознаат вистинската партнерка ќе направат сè за да ја задржат. Тие не помислуваат на неверство.

 

Коронавирус