среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 40
home Хороскоп

Хороскопски знаци со најголема шанса за успешен брак: Дали сте меѓу идеалните 5?

Хороскопски знаци со најголема шанса за успешен брак: Дали сте меѓу идеалните 5?

Едно спроведено истражување покажало дека спојувањето на едни хороскопски знаци многу подобро одговараат од другит.

Астролозите наведуваа дека за тоа постојат низа важни факторти, како подзнакот, годината или животните планови.

Но, од ѕвездите може да се види дали некој врска ќе биде хармонична или комплицирана.

Овие пет комбинации се идеални:

Јарец (маж) и Риби (жена)

Риби (маж) и Шкорпија (жена)

Близнаци (маж) и Бик (жена)

Вага (маж) и Овен (жена)

Овен (маж) и Јарец (жена)

Освен овие ветувачки комбинации, истражувањето покажало дека и следните девет комбинации може одлично да функционираат.

Водолија (маж) и Водолија (жена)

Јарец (маж) и Јарец (жена)

Девица (маж) и Девица (жена)

Овен (маж) и Овен (жена)

Близнаци (маж) и Близнаци (жена)

Стрелец (маж) и Овен (жена)

Бик (маж) и Вага (жена)

Лав (маж) и Овен (жена)

Шкорпија (маж) и Риби (жена)

Коронавирус