вторник, 18. јуни 2019. Вести денес: 116
home Хороскоп

Хороскопски знаци кои секогаш завршуваат со скршено срце

Хороскопски знаци кои секогаш завршуваат со скршено срце

Да оставиш или да бидеш оставен. Ваквите ситуации се неизбежни, а хороскопот овој пат ви открива кои знаци најчесто се оставани.

Близнаци

Друштвени, обожуваат запознавање на нови луѓе и се склони кон авантури. Лесно го привлекуваат партнерот, но проблем е да го задржат. Со оглед на тоа дека секогаш се во потрага по нови возбудување, Близнаците често изгледаат неодговорно и нестабилно, поради што партнерот ги остава.

Рак

Луѓето родени во овој хороскопски знак многу брзо се заљубуваат, а целиот нивен живот е сведен на емоции. Се доживуваат многу интензивно, поради што лесно може да повредите. Поради ова Раковите често остануваат без партнер.

Девица

Добро организираните Девици многу често посветуваат внимание на детали и не отстапуваат од планираната рутина. Делуваат како досадни личности. Поради овие свои манири речиси секогаш се „материјал“ за оставање.