недела, 27. септември 2020. Вести денес: 108
home Хороскоп

Хороскопски знаци кои не знаат да се изборат за себе

Хороскопски знаци кои не знаат да се изборат за себе

Родените во овие хороскопски знаци се плашат од влегување во расправија, не знаат да се изборат за себе и често се плашливи, па може да се каже дека се најголемите кукавици во Зодијакот.

Исто така се многу лоши во донесувањето на одлуки и било каков притисок делува лошо на нив

БЛИЗНАЦИ

Во знакот на Близнаци често се раѓаат недоверливи лица кои не сакате да ви бидат надредени, бидејќи не знаат да се носат ниту сами со себе. Кога е потребно да се донесе некоја важна одлука, Близнаците без грижа на совест тоа ќе му го препуштат не некој друг, а со цел тие да не бидат одговорни за евентуални последици.

ВАГА

Кога станува збор за критика и соочување со реалноста, Вагите попрво би се покриле преку глава и би чекале да помине „бурата“. Тие не сакаат расправии и било каков облик на конфликт, па подобро би страдале отколку да се соберат храброст и да кажат што навистина мислат.

РИБИ

Рибите им простуваат на сите бидејќи се плашат да имаат непријатели. Токму поради тоа многумина ги искористуваат, но стравот да прозборат за неправдата и да се стават на прво место ги кочи. Тие секогаш дпнесувањето на одлуката ќе му го препуштат на друг бидејќи од критики и неуспех тешко се опоравуваат.

Коронавирус