сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Хороскоп

Хороскопски знаци кои не се грижат премногу за хигиената

Хороскопски знаци кои не се грижат премногу за хигиената

Астролозите веруваат дека карактерот на една личност многу зависи од месецот на раѓање, односно од хороскопскиот знак. Постојат знаци, кои се преокупирани со многу други работи, па затоа нивната хигиена е на последно место, односно не водат премногу сметка за чистотата. Дали сте меѓу нив?

ОВЕН

Не е дека Овните не сакаат да се бањаат, но премногу уживаат во мирисот на сопствените пазуви. Ги оправдува што тие инаку се уредни и не сакаат неред, па големи се шансите да се пресоблекуват неколку пати на ден.

БИК

Биковите не се неуредни, но сакаат да консумираат разни работи, затоа немојте да се изненадите ако мирисаат на пилешко или цигари.

СТРЕЛЕЦ

Стрелците идеалисти понекогаш престануваат да користат дезодоранс од принцип, или ќе преминат на природни нешта за да ги заменат дезодорансите заради еколошката свест. Во секој случај, можеби нема да се најмирисната личност до која можете да застанете во летните горештини.

Коронавирус