сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хороскоп

Хороскопски знаци кои (не) простуваат неверство

Хороскопски знаци кои (не) простуваат неверство

Многумина од вас се нашле во ситуација кога треба да одлучат дали треба да бидат во љубовна врска со поранешниот партнер. Доколку станува збор за неверство, самите треба да процените дали вреди да простите или никогаш повеќе да не ја обновите врската и да продолжите понатаму.

Кои хороскопски знаци најлесно простуваат неверство?

Хороскоскопските знаци кои простуваат неверство се: РибаРак, Вага, Шкорпија.

Риба

Рибите, со нивната изразена емотивност, ја занемаруваат нивната гордост заради љубовта. Тие се романтичари кои мислат дека судбината ги спојува со поранешната љубов.

Иако има многубројни фактори за разделба, хороскопот вели дека Овнот, Бикот, Водолијата и Стрелецот никогаш не гледаат назад.

Тие се немилосрдни кога во прашање е неверството и нема да се помират со фактот дека биле заменети со некој друг/а.

Кога еднаш ќе стават крај, тоа поглавје е завршено.

Близнаците, Девицата, Јарецот и Лавот се попустливи до одреден степен. Постои можност да му простат на партнерот, доколку тој навистина се труди и им посветува повеќе внимание од порано.

 

извор: kajgana.com

 

Коронавирус