вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Хороскопски знаци кои не можат без се*с

Хороскопски знаци кои не можат без се*с

Постојат три хороскопски знаци кои најтешко издржуваат апстиненција од секс, пишува Bustle.

Апстиненцијата најтешко ја издржуваат Близнаците, Скорпијата и Стрелецот. Ним им е најтешко да живеат без секс, како и без други облици на интимност и задоволување на сексуални потреби. Тешко опстануваат без бакнување, искажување нежности и без мастурбација.

Близнаците брзо губат самоконтрола, тие се љубопитни и таа особина ја пренесуваат и во кревет. Сакаат да флертуваат, да играат улоги за време на љубовниот чин и да водат секси разговори.

Скорпијата веројатно најтешко ќе издржи апстиненција од секс. Таа е сексуален, еротичен знак, вистински заводник. Со Скорпијата владее Плутон, кој се бави со секс и останати табу теми.

Стрелецот обожава да се препушти на моментот, тој е спонтан и забавен, но пред сè е страстен знак. Доста е самостоен и склон да игра по сопствени правила. Ако почувствува привлечност лесно се препушта и не размислува двапати.

ЕУРО 2020

Македонија