понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 89
home Хороскоп

Хороскопски знаци кои најтешко ја наоѓаат вистинската љубов

Хороскопски знаци кои најтешко ја наоѓаат вистинската љубов

Иако е тешко да се пронајде сродна душа, на некои луѓе вистинската љубов едноставно не им е судена.

Според астрологијата, личностите родени во овие четири хороскопски знаци се склони да бираат погрешни личности и затоа најчесто завршуваат повредени.

1. Рак

Ракот се обидува секогаш да го гледа само доброто во луѓето и затоа останува во нездраво опкружување многу подолго од тоа што е потребно. Лошо ги поднесува разделбата и раскинувањето, па се труди со сите сили да го поправи односот со партнерот.

2. Риби

За личностите родени во овој знак може да се каже дека живеат во некој свој свет и не сфаќаат што всушност се случува околу нив. Нивните љубовни приказни неретко се трагични бидејќи се вљубуваат во оние кои нив никогаш не би ги ни погледнале. Тешко им е да пронајдат некој кој ќе ги разбира, па поголем дел од животот го минуваат оплакувајќи ја пропаднатата врска.

3. Овен

Овните зрачат со самодоверба, а тоа понекогаш и не е толку добро. Токму таа увереност дека тие секогаш знаат сè и го бираат најдоброто ги заслепува, па се обидуваат да ги променат партнерите и да им наметнат свои ставови и мислења, што брзо резултира со крај на љубовната врска.

4. Бик

Биковите не поднесуваат самотија, тие се во постојана потрага по партнер бидејќи не сакаат да бидат сами, па често се одлучуваат за некој кој воопшти не им е компатибилен. Многу се тврдоглави па се обидуваат да ја подобрат врската, но кога ќе сфатат дека нема ништо од тоа, разочарано одат во потрага по друг партнер.

Коронавирус