среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Хороскопски знаци кои најчесто одбираат погрешни партнери за брак или врска

Хороскопски знаци кои најчесто одбираат погрешни партнери за брак или врска

Овие четири хороскопски знаци постојано наидуваат на луѓе кои не ги заслужуваат.

Риби

Тие се мудри, креативни и мирни. Но, често бегаат од реалноста. Ако сакаат, тие сакаат сериозно. Пробуваат на сила да најдат нов партнер со кој ќе минуваат низ животот. Поради тоа, често се заљубуваат во луѓе кои за жал немаат интерес за нив.

Овен

Овните се храбри и самоуверени. Тие мислат дека можат да имаат се што ќе посакаат, односно дека со својата упорност можат да придобијат кого и да посакаат. Но, тоа не оди така. Тие често се залетуваат во љубовта и се заљубуваат уште пред да ја запознаат личноста, а потоа страшно се разочаруваат кога ќе го откријат нејзиното вистинско лице.

Стрелец

Стрелците се добри личности кои ги сакаат авантурите. Тие постојано бараат нешто ново и веруваат дека се е можно. Проблемот е што често се заљубуваат во недостижни луѓе кои не можат да ги освојат.

Шкорпија

Родените во овој знак се многу тврдоглави личности. Кога ќе запознаат личност која им се допаѓа, таа станува опсесија за нив и потоа лесно ја плашат другата личност бидејќи се преинтензивни. Поради тоа имаат чувство дека постојано се заљубуваат во погрешна личност.

Локални избори 2021