среда, 23. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хороскоп

Хороскопски знаци кои ќе ја раскинат врската до крајот на годината

Хороскопски знаци кои ќе ја раскинат врската до крајот на годината

До крајот на годината некои хороскопски знаци повторно ќе бидат „сингл“.

РАК

Ракот е познат како многу толерантен знак, но неговата добра природа умее да биде погубна за љубовната врска. Бројни разочарувања и проблеми од минатото направиле Ракот да се сомнева во партнерот. Сепак, би било добро да размисли дали навистина сака да продолжи без саканата личност.

ОВЕН

Овните чувствуваат горчина поради некои минати ситуации и проблеми во врската. Нивниот активен дух не им олеснува во одлуката да ја продолжат врската со сегашниот партнер. Изморени се од чувството на фрустрација кое го имаат веќе некое време. Тие се познати по разумните одлуки кои овој пат ќе ги донесе до „сингл“ статус.

БИК

Бикот веќе некое време се бори со чувството на досада во врската. Вообичаената рутина во врската значи дека едниот партнер порано или подоцнаќе побара нешто ново. Биковите во последно време во партнерот не ја наоѓаат забавата што им предизивикува проблем. Кога во Бикот не ја внесувате потребната доза на ентузијазам во љубовната врска, врската нема добро да заврши.

 

Коронавирус