сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Хороскопски знаци кои имаат најлоша меморија

Хороскопски знаци кои имаат најлоша меморија
Pensive girl trying to find the right answer for her problem

Од нив, често може да слушнете дека повторно заборавиле да направат нешто.

Иако постојат многу причини кои влијаат на меморијата, определена улога има и хороскопскиот знак. Според астролозите, овие два знака имаат најлоша меморија.

Овен

Овните преземаат одговорност за еден куп обврски и договори, па затоа не можат да се сетат на најважните работи.

Тие водат активен социјален живот, па затоа многу често забораваат што ветиле и што треба да направат во текот на денот.

Близнаци

Најголемиот проблем на Близнаците е тоа што не можат да ги слушаат другите луѓе затоа што премногу се ориентирани кон себеси. Луѓето кои се родени во овој знак, се сметаат за неодговорни личности, па затоа е подобро да не барате некаква услуга од нив затоа што најверојатно ќе заборават.

извор: kajgana.com

Коронавирус