сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 128
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хороскоп

Хороскопот открива: Зошто ви се допаѓаат погрешни луѓе?

Хороскопот открива: Зошто ви се допаѓаат погрешни луѓе?

Како и за останатите наши карактеристики и стилови на однесување, хороскопот одредува и зошто постојано избираме погрешни луѓе и влетуваме во погрешни врски.

Овен

Претставниците на овој знак имаат авантуристички дух, кој им овозможува многу уникатни и возбудливи искуства. Но, таквиот дел од нивниот карактер покажува и дека тие импулсивно влегуваат во врските, понекогаш и пребрзо. Родените во знакот Овен поради своето брзо донесување одлуки често одбираат луѓе кои се интересни и фасцинатни однадвор, а кои подоцна со текот на времето покажуваат дека се празни одвнатре.

Бик

Биковите се многу топли личности кои сакаат да се грижат за оние кои ги сакаат. Овие луѓе секогаш се заљубуваат во луѓе кои мислат дека можат да ги поправат, и затоа многу патат во врските. На тој начин, не само што ја повредуваат другата личност, туку се повредуваат и себеси.

Близнаци

Родените во овој знак имаат ведар карактер: енергија и ведрина кои се заразни за другите. Единствениот проблем е што често одбираат луѓе кои ги обожаваат поради нивниот таков карактер, но кои потоа збеснуваат ако Близнаците не можат да им одговорат на сите нивни барања.

Рак

Најдобрата карактеристика на родените во овој знак е емпатијата и способноста да ги прочитаат другите. Но, често се заљубуваат во луѓе и влегуваат во неволја кога сакаат да се поврзат со нив, а тие не им го даваат истото.

Лав

Лавовите се топли и љубезни личности кои го ставаат своето срце во опасност кога станува збор за врските. Нивниот инстинкт ги носи кон луѓе кои се мистериозни, но и ранети личности кои на крајот ги повредуваат, обидувајќи се да се заштитат себеси. Ова не е нешто што Лавовите можат брзо да го пребродат.

Девица

Девиците не се личности кои сакаат да бидат во центарот на внимание, но тие често влегуваат во врска со луѓе кои го сакаат тоа. И поради луѓе, луѓето често ги земаат „здраво за готово“.

Вага

Родените во овој знак се шармантни личности, но тие често завршуваат со луѓе кои постојано се лутат и драматизираат, но и кои се себични личности, што ужасно им смета на Вагите. Поради тоа, треба да изберат луѓе кои ќе застанат позади нив, бидејќи во спротивно ќе се најдат во врска која е лоша за двете страни.

Шкорпија

Шкорпиите можат да бидат моќна сила, но нивната емотивна страна може да биде премногу за оние кои не се подготвени за тоа. Тие секогаш избираат емотивно недостапни личности кои не можат да се справат со нив. Наместо тоа, потребни им се луѓе чиј темперамент е мирен.

Стрелец

Родените во овој знак се духовити и весели личности, чиј оптимизам може да биде сфатен лошо од луѓе кои не се толку расположени за забава. И, токму тие се погрешните личности кои ги избираат Стрелците. Освен тоа, тие секогаш го гледаат најдоброто во луѓето, но не треба да дозволат да биде искористена нивната добрина.

Јарец

Родените во овој знак се дисциплинирани и посветени личности кои секогаш се заљубуваат во луѓе со кои се добра комбинација само на хартија. Но, тоа не значи и добра комбинација во вистинскиот живот. Јарците треба да обрнуваат повеќе внимание на нивната интуциија и хемијата која ја чувствуваат со луѓето и да престанат да ги сфаќаат нештата буквално.

Водолија

Родените во знакот Водолија се луѓе кои се познати по лојалноста и искреноста, но често тие избираат луѓе кои се на интелектуално и емоционално пониско ниво од нив, само за да се заштитат себеси. Наместо тоа, тие треба да изберат луѓе кои ги поттикнуваат и кои ги инспирираат.

Риби

Тие се особено чувствителни личности кои претерано им веруваат на другите луѓе и ги идеализираат нештата и заради тоа го гледаат најдоброто во луѓето. Затоа, наместо да бидат со луѓе за кои ќе се надеваат дека ќе се сменат, тие треба да избираат личности кои не би ги повредиле. Рибите треба да знаат дека луѓето се менуваат само кога сакаат- тие не можат да ги менуваат.

Парламентарни избори 2020