среда, 8. декември 2021. Вести денес: 44
home Хороскоп

Хороскопот открива: Со кој знак ви е судено да имате најдобар секс?

Хороскопот открива: Со кој знак ви е судено да имате најдобар секс?

Иако добриот секс е поврзан и со емоции, на интуитивна основа некои знаци се предодредени да доживеат поголема страст. Проверете со кого се совпаѓаат вашите sвезди во кревет.

Општо земено, огнeните и земјените знаци, како и воздужните и водените знаци на Зодијакот, се најтешки да се совпаднат во кревет. Земјините знаци никогаш не преземаат иницијатива, додека водените знаци се водат од емоции.

Иако можеби не е правило, погледнете што велат sвездите за тоа кои парови се предодредени за експлозија на страст.

Овенот има најдобар секс со Лав

Страствени и нетрпеливи, овие љубовници гледаат на сексот како крајна забава, па дури и суштината на љубовната врска. Тие претпочитаат вистинска акција отколку нежно водење љубов и го сакаат она што го сакаат и го сакаат веднаш. Тие сексуално се најкомпатибилни со Лавот и ја имаат најдобрата хемија со нив, пренесува „The Sun“.

Бикот има најмногу страст со Шкорпијата

Познати се како најсензуални од сите знаци, имаат хедонистички пристап кон сексот и за нив е важно да биде редовен. Тие сакаат долги игри со предигра и заведување, како и исчекување на секс. Тие се најмногу сексуално компатибилни со Шкорпија, чија мантра е „спротивностите се привлекуваат“.

Близнаците најкомпатибилни со Девицата

Важно е прво да ги стимулирате припадниците на овој знак, тие сакаат секси и напнати разговори, сакаат да зборуваат за самиот чин, да фантазираат, да зборуваат за фантазии и идеја дека се ваши. Тие се најмногу сексуално компатибилни со Девицата, бидејќи владетел на двата знака е Меркур и никогаш нема да им биде досадно заедно.

Ракот има најдобар секс со Риби

Припадниците на овој знак сакаат чувство на припадност и сигурност, како и блискост што произлегува од емоционална врска, тогаш сексот е најдобар за нив. Првично срамежливи, тие се одлични љубовници кои навистина се обидуваат да го задоволат својот партнер. Тие се најмногу сексуално компатибилни со Рибите, и ова го надминува сексот и самата љубов, но се претвора во нешто што астролозите го нарекуваат „поврзување на душите“.

Лавот најдобро се сложува со Овенот во кревет

Припадниците на овој знак пукаат од шарм и страст, а во сексот се иновативни и посветени на својот партнер, така што само треба да им се препуштите и да им дадете иницијатива. Тие сексуално се најкомпатибилни со припадниците на хороскопскиот знак Овен. Но, важно е да се знае дека добриот секс не значи добра врска, така што нивната долгорочна врска е често невозможна.

Девица и Јарец за експлозија на страст

Наспроти тоа како функционираат, Девиците се слатки и романтични и потсвесно се фасцинираат од непослушни игри. Јарците се најсексуално компатибилни за нив, со кои можат да имаат долготрајна и силна љубовна врска затоа што добро се разбираат и силно ги привлекуваат.

Вагите имаат најдобар секс со Водолија

За вистинско расположение, на Вагите треба да им се додворуваат и да им ласкаат и да создадат секси атмосфера, тогаш тие ќе ги ослободат своите страсти. Тие исто така ќе бидат возбудени од секси долна облека и примамлив парфем за партнерот, но исто така сакаат изненадувања. Тие се најмногу сексуално компатибилни со Водолијата, што е голем предизвик за нив како љубовник.

Шкорпија и Близнаци не можат да се изначудат

Припадниците на овој знак се познати како најголеми заводници во хороскопот со големо либидо. Тие ја презираат рутината, а нивниот партнер кој мисли слично на нив им предизвикува најголемо задоволство, па сакаат адреналински предизвици, секс на невообичаени места, луди пози … Тие се сексуално најкомпатибилни со Близнаците, а оваа врска ќе биде полна со изненадувања и страст.

Стрелецот ќе ужива најмногу со друг Стрелец

Оние кои се во кревет со припадник на овој знак, знаат дека ова искуство е сосема поинакво од сето она што го пробале досега. Тој ќе го задоволи својот партнер и ќе очекува од него да го стори истото, но и да одвои часови и да бара повеќе. Тие сексуално се најкомпатибилни со друг Стрелец и иако создавањето врска ќе биде предизвик за нив, добриот секс никогаш нема да недостасува.

Јарец и Бик се супер секси комбинација

Припадниците на овој знак изгледаат целосно незаинтересирани, но штом ќе ги намамите во спалната соба, тие се претвораат во сексуални животни, кои се посветуваат на овие „задачи“ исто како и сите други. Ги привлекуваат паметни луѓе кои ќе ги заинтригираат со зборови, а сексуално се најкомпатибилни со Бикот, со кого ќе споделуваат слични животни погледи, а покрај многу страст, ќе споделуваат и вистински емотивни врски.

Водолијата е најмногу сексуално прилагодена на Вагата

Тешко е да се дешифрираат овие ексцентрици токму затоа што нешто различно им одговара секој ден, но факт е дека тие имаат силно либидо кое се зголемува со ментална стимулација и количината на заведување во врската, а со вистински партнери со задоволство ќе се занесат во она што другите би го нарекле перверзии. Тие се најмногу сексуално компатибилни со Вагата.

Рибите ќе имаат најдобар секс со Рак

Припадниците на овој знак сакаат игри на доминација и подреденост во кревет, како и фантазии во кои тие се беспомошни и мораат да уживаат „против нивната волја“. Колку подолго трае врската, толку повеќе тие се препуштаат во креветот и стануваат диви. Тие се најмногу сексуално компатибилни со Ракот, со кого одлично се натпреваруваат и во кревет и надвор од него.

Коронавирус