четврток, 30. март 2023. Вести денес: 134
home Хороскоп

Хороскоп за среда: Јарецот ќе има се што ќе посака, Бикот ќе биде среќен… погледнете што ви носи денот

Хороскоп за среда: Јарецот ќе има се што ќе посака, Бикот ќе биде среќен… погледнете што ви носи денот

Овен

Добро би ви дошло денес по крајот на напорниот работен ден да се опуштите со читање на една добра книга. Личност од спротивниот пол со зелени очи цел ден ќе ви патува низ мислите, но не грижете се, и таа личност има чувства за вас.

Бик

Како што велат постарите, среда – среќен ден, па така ќе биде и за вас. Очекувајте пријатни случувања во текот на целиот ден, иако можеби на моменти ќе се почувствувате уморно. Во текот на вечерните часови очекувајте повик од важна личност.

Близнаци

Вашата емотивност и романтичност денеска ќе биде на највисоко ниво, а тоа ќе го усреќи вашиот партнер. Но, сепак, вашето здравје ќе биде нарушено од страна на сезонските настинки. Пијте повеќе течности и јадете овошје и зеленчук.

Рак

Време е да го мрднете од точка вашиот љубовен живот и да внесете нешто ново во него. Запознавајте се со што повеќе луѓе, така сигурно ќе најдете некоја личност која ви одговара.

Лав

Потрудете се позитивната енергија која ќе ја поседувате денес да им ја префрлите и на луѓето околу вас. Доколку вечерва ви се укаже можност за забава, не размислувајте премногу, туку прифатете ја понудата.

Девица

Вашата немарливост и неодговорност ќе излезе на виделина, а за тоа пријателите може да ви обратат неколку критики. Прифатете ги, бидејќи тие ви мислат само добро. Почестете ги со вашето присуство на журката која ја приредуваат.

Вага

Овој ден е вашиот ден на љубовта. Вашиот партнер ќе ви го направи овој ден возбудлив и незаборавен. Својата среќа испробајте си ја во игрите на среќа, многу е веројатно дека ливчето ќе биде добитно.

Шкорпија

Во последен период претеравте со вашите трошоци, па денес е крајно време да размислите на што ќе го потрошите вашиот ограничен буџет. Искористете ја оваа слободна вечер за мало опуштање со пријателите, која секако ќе ви донесе добро расположение.

Стрелец

Денес вашата тврдоглавост ќе дојде до израз и на сите околу вас ќе им се спротивставувате и потребна ви е мала од секојдневните обврски. Денес е вашиот ден за опуштање со партнерот или со неколку пријатели. Подгответе вкусна вечера и гледајте некој филм.

Јарец

Уживајте максимално во овој ден, бидејќи денес ќе имате сѐ што ќе посакате: добро расположение, позитивна енергија, романтика од партнерот. Искористете го денот за работите кои ви причинуваат задоволство.

Водолија

Не трошете ги парите на работи кои не ви се потребни, наместо тоа, почнете да штедите за летните одмори кои претстојат. Доколку не сте во врска, денес е поволен ден за излегување на состанок.

Риби

За денес препорачливо ви е малку да се одморите од прекумерното работење и да се впуштите во една релаксирачка масажа, бидејќи обврските можат да почекаат и до утре. Исто така, поминете некое време сами со партнерот.