петок, 3. декември 2021. Вести денес: 105
home Хороскоп

Хороскоп за последниот работен ден: Овој знак го очекува криза во љубовта, а еве што ги очекува скорпиите

Хороскоп за последниот работен ден: Овој знак го очекува криза во љубовта, а еве што ги очекува скорпиите

ОВЕН

Работа: Свртете се на новите работни договори, и немојте да се потпирате на старите. Доаѓа време на промени.

Љубов: Минатото кое сте го оставиле зад себе не е лесно, но служи да ве научи.

Здравје: Избегнувајте ги пороците.

БИК

Работа: Вие сте упорни во се што ќе наумите, па ако ви е приоритет остварување на работен успех, нема сомневање дека ќе дојдете до тоа.

Љубов: Можно е со партнерот да имате несогласувања затоа што погледите на светот ви се поинакви.

Здравје: Можна главоболка.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува прилика да најдете добра работа. Може да се надевате на среќни околности.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која неодамна сте ја запознале, нема да биде тешко да го најдете патот до нејзиното срце.

Здравје: Зголемен холестерол.

РАК

Работа: Финансиската ситуација не ви е стабилна, а мислата на тоа секако ве фрустрира.

Љубов: Не сте подготвени на сериозни потези на ова поле, иако партнерот ги очекува.

Здравје: Водете сметка околу крвотокот.

ЛАВ

Работа: Пред вас е период на прилагодување на нови работни околности и промени кои настапиле.

Љубов: Ако сте во брак, со саканата личност имате проблеми и заладување на односите. Кризата би можела да трае.

Здравје: Наклонети сте на алергии.

ДЕВИЦА

Работа: Денешниот ден не ви е поволен, можно е да имате грижи и проблеми.

Љубов: Личноста која ви значи, на некој начин ќе почне да се оддалечува од вас, и тој нејзин пристап би можел да ве оддалечи.

Здравје: Пад на имунитетот.

ВАГА

Работа: Во следниот период е важна фаза на разрешување на работните случувања и одлуки.

Љубов: Ако сте во брак, со саканата личност имате добар однос и во моментов се е на свое место.

Здравје: Полни сте со енергија.

ШКОРПИЈА

Работа: Сте донеле нова одлука врзана за работа и нема да допуштите било кој да влијае на вашата промена на мислењето.

Љубов: Ви се допаѓа личност која и се уште не покажала дали има симпатии кон вас.

Здравје: Болки во стомакот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Работниот партнер би можел да ви направи некои проблеми од лоши намери, или на некој начин непромислено.

Љубов: Интересен ден. Некое ново познанство лесно би можело да се случи и да прерасне во љубов.

Здравје: Тегоби во врска со кожата.

ЈАРЕЦ

Работа: Нови проблеми доаѓаат, а ни старите не сте ги решиле. Можно е на некој начин да се чувствувате оптоварено на ова поле.

Љубов: Очекувајте дека личноста која ви се допаѓа ќе направи прв чекор кон вас.

Здравје: Мали проблеми со срцето.

ВОДОЛИЈА

Работа: Среќата е на ваша страна и работата, конечно, ви тргнува. Очекувајте позитивни случувања на ова поле.

Здравје: Сакате вашиот однос со саканата личност да напредува. Ќе и предложите брак.

Здравје: Немате проблеми.

РИБИ

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, ќе успеете да ги остварите плановите кои ги имате.

Љубов: Сакате да разговарате со саканата личност за тоа во кој правец ќе оди вашиот однос.

Здравје: Мали проблеми со варењето на храната и стомакот.

Коронавирус