петок, 20. мај 2022. Вести денес: 66
Во живо

„Промените се случуваат, секогаш со народот“ во Општина Гевгелија

home Хороскоп

Хороскоп за последниот ден од октомври- викендов овој знак ќе доживее крах во врската, овој знак веднаш да оди на лекар!

Хороскоп за последниот ден од октомври- викендов овој знак ќе доживее крах во врската, овој знак веднаш да оди на лекар!

ОВЕН

Работа: Фокусирани сте на изработка на нов план. Имате генерална визија, а сега внимавате и на деталите.

Љубов: Не сте задоволни од бракот. Имате впечаток дека дошло до оддалечување и тоа мирно го прифаќате.

Здравје: Проблеми со дишните органи.

БИК

Работа: Се чувствувате полни со самодоверба поради работен успех. Сега размислувате во насока на развој на соработка со странски соработници.

Љубов: Емотивно сте незадоволни. Саканата личност не покажува доволно интерес за однос.

Здравје: Стабилно.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Работата стагнира. Пробувате да дознаете каде е проблемот, поради имате впечаток дека секој потег добро сте го смислиле.

Љубов: Ве очекува ново познанство. Другата страна смета дека сте интересен соговорник.

Здравје: Мрзеливо се чувствувате.

РАК

Работа: Ве интеренсира влегување во орташтво. Веќе сте смислиле кој ви одговара и сега размислувате на кој начин и другата страна да ја заинтересирате за соработка.

Љубов: Срамежливи сте. Симпатијата дури и не знае какви чувства имате.

Здравје: Стабилно здравје.

ЛАВ

Работа: Презадоволни сте како напредува вашата кариера, и тоа што е исклучиво резултат на вашата работа.

Љубов: Сакате конечно да се посветите на партнерот, но тој не сака да ве види.

Здравје: Солидно, само ви е потребен одмор.

ДЕВИЦА

Работа: Проблеми во комуникацијата со колегите и натаму се присутни. Ниту вие сте подготвени за компромис, ниту другата страна.

Љубов: Имате нагласени емотивни потреби и времето го минувате со партнерот.

Здравје: Проблеми со очите.

ВАГА

Работа: Прилично сте иновативни и неконвенционални. Измислувате оригинален проект.

Љубов: Имате потреба за партнер, но конкретно никој не ве привлекува.

Здравје: Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Работа: Прилично сте неприлагодени. Не ви годат промени на работа и пробувате да ги правите по старите методи.

Љубов: Запознавате нова личност по препорака, но не ви остава впечаток. Другата страна слично ве доживува.

Здравје: Уморни сте.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Уживате во плодовите на својата работа. Сметате дека доста вложувате во работа, но и резултатите се видливи и репрезнтативни.

Љубов: Немате енергија ниту за нова познанства, ниту за стари дружби.

Здравје: Задоволни сте од здравјето.

ЈАРЕЦ

Работа: Детално го разработувате новиот проект. Сакате се да оди како подмачкано, и проектот да биде успешен.

Љубов: Ви годи вниманието од саканата личност. На спонтан и отворен начин ви ги покажува своите емоции.

Здравје: Стабилно.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ви сметаат вообичаените работни обврски. Потребен ви е нов предизвик.

Љубов: Брачниот партнер е чувствителен и може бурно да регира ако се почувствува погоден.

Здравје: Напнати сте.

РИБИ

Работа: Под стрес сте поради бројните обврски. Гледате подобро да се организирате, и некои обврски да ги оставите за идната недела.

Љубов: Брачниот партнер е нерасположен, но не сака да каже поради што.

Здравје: Уморни сте и неопходен ви е одмор.

Коронавирус