вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 92
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани

home Хороскоп

Хороскоп за последниот ден од месецот: Овој знак денеска го очекуваат пари

Хороскоп за последниот ден од месецот: Овој знак денеска го очекуваат пари

Овен

Работа
Ве чекаат низа интересни средби. Обрнете внимание на вашиот стил на изразување или на впечатокот што го оставате во друштво на соработниците. Направете се што е потребно да споите пријатни ситуации со корисни цели.
Љубов
Сè е можно кога имате добра волја. Партнерот покажува посебен интерес за вашите идеи. Продолжете со докажана тактика.
ЗДдравје
Започнете со рекреација.

Бик

Работа
ве очекуваат ненадејни компликации во средбата со соработниците, но тоа не треба да влијае на вашата концентрација и добра волја. Сочувајте ја присебноста на духот и преземете ја иницијативата.
Љубов
Важно е да почувствувате емотивно задоволство и топлина во друштво на блиска личност.Секогаш се може да се приспособи за да се задоволат заедничките потреби.
Здравје
Добро се чувствувате.

Близнаци

Работа
Некој ненадејно ги нарушува вашите бизнис планови и ги игнорира вашите забелешки. Сепак,не дозволувајте некој да ги поттикне ниските страсти во вас.
Љубов
Направете достоинствен состанок со саканата личност. реално проценете ги вашите можности. Покажете дека имате доволно стил и добри намери.
Здравје
Повеќе одмор.

Рак

Работа
Ако сте доволно информирани или брзо во деловна акција,ве очекува успех на различни страни. Покажете на својата околината дека имате различни способности кои гарантираат заеднички успех.
Љубов
Ве привлекува нова емоционална игра. Користете го вашиот шарм и дискретно одговорете на нечиј повик или на љубовна порака. Тоа ќе ви донесе некој нов или возбудлива средба.
Здравје
Нема промени.

Лав

Работа
Вие самоуверено работите и сметате на искрена поддршка од блиски соработници. Можете да организира заедничка акција или правилна дистрибуција на бизнис
улогите и интересот.
Љубов
Ви се допаѓа она што е недостижно или лицето до кое вашиот глас не допира.
Размислете на кого треба да упатите љубовен сигнал.
Здравје
Добро се чувствувате.

Девица

Работа
Понекогаш треба да се користат различни мерки на претпазливост. Вие сте разумни да ги заштитиме вашите деловни интереси во критични ситуации.
Љубов
Искрените емоции секогаш делуаваат лековито. Задржете го вниманието на саканата личност.Уживајте во заедничката среќа што ве следи.
Здравје
Стомачни проблеми.

Вага

Работа
Ако некој ве наговорува на бизнис предизвик или заедничка авантура, добро размислете за можните последици. Некој може да ги открие вашите тајни намери и затоа немојте да бидете наивни или избрзувачки.
Љубов
Во љубовните очекувања како да продолжувате да одите еден чекор пред вашиот партнер.Вашата нетрпеливост изгледа збунувачка за љубената личност.
Здравје
Можна температура.

Шкорпија

Работа
Обрнете внимание на различни информации кои имаат практично значење за тоа како целосно ќе ги реализирате вашите бизнис намери. Понекогаш треба да работите доволно брзо и без конзистентна тактика.
Љубов
Нема причина за наметливост пред блиска личност. Уживајте во работите кои одговараат на заедничкиот афинитет и вкус. Потпирете се на вашата интуиција и чувства.
ЗДдравје
Проблеми со уринарниот тракт.

Стрелец

Работа
Ако сакате да ги постигнете своите бизнис цели, потребна ви е нечија поддршка или посредување. Не очекувајте невозможно решение, но соберете ги сите потребните информации за добри деловни можности.
Љубов
Размислете како треба да анимирате едно лице. Избегнувајте ривалство или конкурентна улога во односот со партнерот.
Здравје
Добро се чувствувате.

Јарец

Работа
ВиЈасно ви е дека сè има свој живот, но инсистирате на работите кои се надминати. На состанокот со вашите соработници, вие залудно се обидувате да се промени нечие размислува и однесување.
Љубов
Неразбирањето на партнерот за вас изгледа обесхрабрувачко. Вие реагирате почувствително од вообичаено. Направете го вашето расположение подобро на еден од најлесно достапните начини.
Здравје
Проверете ја крвната слика.

Водолија

Работа
Некој ви јасно ви кажува дека сè има своја цена. Бидете сигурни дека тоа е точно и заштитете ги вашите бизнис интереси и задржете ја вашата позиција во кругот на соработникците.
Љубов
Вие не сакате да зборувате премногу за вашите чувства. Ви годи е нечие интимно друштво и потребата искрено да ви угоди.
Здравје
Можна повреда.

Риби

Работа
Имате амбициозни планови и потребата да се постигне забележителна улога, сепак, вашиот успехот зависи од нечие влијание. Нема потреба да се однесувате премногу наметливо.
Љубов
Во емоционална смисла, подобро е да се прифати познатата ситуација. Влегување во некоја забранета зона или ненадеен притисок за љубовна авантура може да ве разочара не неочекуван начин.
Здравје
Минлива нервоза.

Коронавирус