среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 152
home Хороскоп

Хороскоп за денес: Овните да излезат со пријатели, Девиците да не фантазираат, проблеми за Ракот…

Хороскоп за денес: Овните да излезат со пријатели, Девиците да не фантазираат, проблеми за Ракот…

ОВЕН

Работa: Со колегите со кои соработувате имате солиден однос и генрално ви владее поволна атмосфера.

Љубов: Подгтовени сте за нови познанства, за нова љубов и за промени.

Здравје: Проблеми со црниот дроб.

БИК

Работа: Може да се надевате на прилика на полето финансии да остварите далеку подобра ситација. Многу работи би можеле да добијат разрешница.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ја познавате од вашето блиско опкружување.

Здравје: Немате проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Добро се снаоѓате на својата работа и подготвени сте уште да учите за дополнително да напредувате за да остварите подобри амбиции.

Љубов: Саканата личност би можела да внесе мир и радост во вашиот живот. Поволен период е пред вас.

Здравје: Пролазна малаксаност.

РАК

Работа: Ве очекува фаза во која ќе имате некои мали промени, но брзо ќе се прилагодите.

Љубов: Ве очекува мирен ден, не би требало да имате големи промени.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

ЛАВ

Работа: Денеска ве чека ден кој ќе биде опуштен. Ќе имате шанса малку да одморите од разни обврски.

Љубов: Можно е да имате интересно познанство со личност со која имате заеднички пријатели.

Здравје: Одлична ситуација на ова поле.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува прилика да остварите подобрување на полето заработувачка. Ќе успеете да задржите се под своја контрола.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа ќе покаже дека има чувства кон вас и наскоро ќе имате шанса за врска.

Здравје: Чувствително грло.

ВАГА

Работа: Ако чекате вистинска шанса за почнување на приватна работа, треба да знаете дека таа шанса наскоро ќе ви се укаже.

Љубов: Очекувајте позитивни случувања на љубовното поле со некоја нова личност.

Здравје: Водете сметка околу белите дробови.

ШКОРПИЈА

Работа: Нема да може да ги остварите сите свои планови денеска, но сте на добар пат до тоа еднаш да дојде.

Љубов: Ако постои проблем со саканата личност, сега е време максимално да и се посветите и да ги разрешите.

Здравје: Посетете лекар.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Вие генерално добро се снаоѓате на своето работно место и немате големи проблеми.

Љубов: Саканата личност ќе покаже дека има силни чувства кон вас и подготвена е да се труди за вашата врска.

Здравје: Одлично.

ЈАРЕЦ

Работа: Иако на полето работа има силни противници и ривали, на крајот ќе излезете да го освоите првото место.

Љубов: Ви се допаѓа личност која е зафатена или има некои компликации.

Здравје: Без проблеми.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ако сте сакале да напредувате кога е во прашање работата, очекјувајте дека среќата ќе ве следи.

Љубов: Иако емоциите меѓу вас и личноста која ви значи се силни, доаѓа до оддалечување.

Здравје: Мали проблеми со видот.

РИБИ

Работа: Денеска сте уморни и немате премногу сила. Не ви е лесно да се посветите на работата сега.

Љубов: Доаѓате до конфликтни ситуации со саканата личност. Чувствувате дека е време некои работи појасно да ги решавате.

Здравје: Синусите ви се чувствителни.

 

Локални избори 2021