вторник, 18. јуни 2019. Вести денес: 116
home Хороскоп

Хороскоп за 7 октомври- погледнете што ви носат ѕвездите денеска

Хороскоп за 7 октомври- погледнете што ви носат ѕвездите денеска

Овните имаат проблеми на работа, Биковите се подготвени за нови познанства, Раковите се загрижени за иднината, Девиците на раскрсница во љубовта.

Ова е хороскопот за 07 октомври.

Овен

Имате мали проблеми на работното место и не сте сигурни како да се поставите за да ги решите.

Ако ви се допаѓа некоја личност во странство, можно е денес да решите да отпатувате кај нив во следниот период.

Водете сметка за грлото.

Бик

Немате големи проблеми на работа. Сите работи се одвиваат по вообичаениот тек.

Пред вас е добар ден за нови познанства, ако сте слободни. Ако веќе сте во врска, очекувајте подобрување на односот.

Внимавајте на исхраната.

Близнаци

Можно е денес да сте под голем притисок. Не би било добро денес да донесувате одлуки или да менувате нешто.

Ве очекува недоразбирање во комуникацијата со саканата личност, така што во текот на целиот ден ќе бидете напнати.

Можни се главоболки.

Рак

Можно е да сте загрижени за иднината, кога станува збор за работата. Не знаете во која насока треба да се движите.

Ве очекува период во кој ќе имате повеќе време за саканата личност. Подготвени сте да дадете максимум внимание.

Можно е да ве мачи несоница.

Лав

Можно е да дојде до одложување на некои работи кои се поврзани со работата. Потребно е да покажете повеќе трпение.

На некој начин сте затворени во себе и не покажувате емоции, што му пречи на партнерот.

Немате здравствени проблеми, здравјето е супер.

Девица

Можно е да не ги добиете парите кои ги очекувате или да настане некаков хаос во работата.

Се чувствувате како да сте на раскрсница на полето на љубовта. Не знаете што да правите.

Болки во грбот.

Вага

Загрижени сте за работата. Имате некое лошо чувство кое ќе ве следи во текот на целиот ден.

Вред вас е интересен ден за флерт. Излезете и забавувајте се.

Избегнувајте го алкохолот.

Шкорпија

Не е поволен ден за нова работа. Потрудете се да се насочите кон моменталните проблеми.

Саканата личност не покажува доволно нежности кон вас. Имате чувство дека работите не се одвиваат онака како што треба.

Можни се проблеми со бубрезите.

Стрелец

Забележувате промени на полето на работата и станувате сомничави. Мислите дека нешто се подготвува.

Влегувате во фаза на монотонија која не ви одговара. Сакате промени на полето на љубовта, но тие не се случуваат.

Подложни сте на промени.

Јарец

Подготвени сте за нови проекти кои ќе ви донесат промени.

Ако сте слободни, можно е обновување на комуникацијата со личност од минатото.

Можна е тахикардија.

Водолија

Ако се занимавате со приватен бизнис, се очекува подобрување на работата и подобра заработувачка.

Потребно ви е време за да одлучите што ќе правите во однос на врската во која сте. Можно е да сонувате за слобода.

Водете сметка за здравјето.

Риби

Можно е да не можете да ги остварите плановите кои ги имате.

Променете го пристапот во комуникацијата ако сакате подобрување на вашиот љубовен статус.

Отежнато дишење.